Provoz na trati zajišťuje na základě smlouvy s Ústeckým krajem společnost AŽD, která provozuje také oblíbenou Švestkovou dráhu z Litoměřic do Mostu. Mluvčí AŽD Jiří Dlabaja přiblížil, že vlaky budou v provozu o víkendech a státních svátcích. „Jezdit budou sedmkrát denně ve dvouhodinovém taktu. První bude vyjíždět z Litoměřic horního nádraží v 7.13 a poslední z Chotiměře ve 20.08 hodin,“ uvedl Dlabaja.

U příležitosti zahájení sezony vypraví AŽD i netradiční soupravu vedenou lokomotivou s přezdívkou Modrý kocour. Na Velikonoční pondělí pak soupravu potáhne lokomotiva Bardotka. A nebude chybět ani čokoládové překvapení.

„Jde už o druhou sezónu turistické linky T4. Ta loňská byla velmi úspěšná a jsme moc rádi, že zmírnění vládních opatření umožnilo spuštění této linky. Je totiž provozována pouze v okresu Litoměřice, což je v souladu s rozhodnutím vlády. Lidé tak s námi budou moci konečně vyjet do přírody. Oparenské údolí je ideální nejenom na procházky nádhernou krajinou s řadou zajímavých turistických cílů, ale nachází se zde také atraktivní cyklostezky,“ připomněl generální ředitel AŽD Zdeněk Chrdle.

Po trati, která vede Oparenským údolím z Lovosic do Teplic nejezdí pravidelné vlaky od sesuvu půdy v roce 2013. Loni však kraj její provozuschopnou část zapojil do režimu sezónních turistických linek Dopravy Ústeckého kraje pod označením linka T4. Oprava železnice u místa sesuvu za Chotiměří se připravuje.