V anketě Deníku se většina čtenářů vyjádřila proti jejímu vystoupení. Starosta Krabčic Jiří Šimáček se ale protestů nezalekl a Ortel na pouti nakonec vystoupil. Žádné fiasko se nekonalo.

Nyní měla skupina svoje vystoupení zopakovat na Ozvěnách Řipské pouti, nakonec tak ale neučiní. 15. srpna bylo totiž rozhodnuto o zrušení celé plánované akce. Pořadatel se přitom odvolává na zachování bezpečnosti obyvatel a aspektů s ní souvisejících.

Reakce fanoušků skupiny na sebe nenechaly dlouho čekat. „Na Řipské pouti jsem tedy žádný problém nezaregistrovala. Byly tam i rodiny s dětmi a vše proběhlo bez problémů. Proto nějak nechápu tohle rozhodnutí," stěžuje si Kateřina Trutnovská. Jana Schwanzerová se nebála ostřejších slov, když doplnila: „A je to tady! Vítám vás všechny v totalitě jaká tu ještě nebyla. A to už něco pamatuji."

Skupina Ortel je označována za kontroverzní, protože svými texty na koncerty často přiláká homofobní či xenofobní extremisty. Není tedy překvapující, že jsou jejich koncerty pod dohledem policie. Kapela totiž rozděluje společnost na dva tábory, jejichž následné střety nejsou výjimkou. Této skutečnosti se ale obyvatelé Krabčic v září již nemusí obávat.