ON-LINE PŘENOS:

18.30 - Občanské hlídky DSSS nasedají do aut a odjíždějí. Akce končí.

18.18 - "Nepřišli jsme sem situaci vyřešit, pouze jsme chtěli poukázat na to, že rasismus tady opravdu je a ne z naší strany. Do Ředhoště jsme přijeli proto, abychom donutili policii dělat to, co má, protože víme, že jakmile se někde objeví DSSS, policii i média to zajímá," uvedl v závěru šéf občanských hlídek DSSS Pavel Řehák.

18.09 - Prohlídka vsi skončila. Občanské hlídky DSSS poradily občanům jak a kde mohou podat trestní oznámení a zatím na místě zůstávají. Stejně tak i policie.

17.55 - Celou situaci stále střeží policie.

17.48 - Zástupci DSSS se zhruba s 30-40 obyvateli obce vydali na obhlídku vsi a zvonili a klepali u domu hlavního iniciátora rvačky. Nikdo z Romů ven nevylezl, ani s nimi nemluvil. Romové si pouze vše točili na kameru.

17.30 - Akce se účastní asi tři desítky místních občanů, několik policejních jednotek, asi dvě desítky novinářů a sedm zástupců DSSS. Vidět není ani jeden Rom.

17.20 - Mezi zdejšími lidmi se hovoří o tom, že vyšetřovatelé pod pohrůžkou pokuty nařídili mlčenlivost o okolnostech rvačky účastníkům šarvátky.

17.15 - "Stáli byste o to, abychom tady udělali nějakou větší akci?" "Nebo nějakou demonstraci či něco takového," ptal se zbitých občanů jeden ze zástupců DSSS. Občané byli nad touto otázkou v rozpacích, jeden potvrdil, že ano.

17.12 - Do Ředhoště dorazilo sedm aktivistů DSSS, kteří procházejí mezi občany, ptají se jich na podrobnosti kolem incidentu a rozdávají své předvolební propagační materiály.

16.51 - Situaci v obci hlídá policie, která tu z vyjádření místních občanů hlídkovala i v týdnu. Jeden ze zbitých občanů nám potvrdil, že DSSS oslovil právě on.

16.45 - Při příjezdu do obce kontrolují všechna vozidla hlídky Policie ČR a zjišťují totožnost osob. Ve vsi je zatím klid. Ze zdejších Romů není nikdo venku, zhruba desítka starousedlíků je shromážděna před zdejším hostincem.