S ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci ve výskytu akutních respiračních onemocnění, zejména chřipky, je podle mluvčí nemocnice Petry Roubíčkové stanovena ve všech nemocnicích Krajské zdravotní povinnost pro návštěvy na lůžkových odděleních mít po celou dobu návštěvy nasazený ochranný prostředek dýchacích cest jako je rouška nebo respirátor bez výdechového ventilu.

Návštěvy jsou dále omezeny na počet maximálně dvou osob u pacienta a návštěva bude umožněna pouze osobám bez známek respiračního onemocnění.

„Dále žádáme všechny, které přicházejí k ošetření do nemocnic Krajské zdravotní, i jejich doprovody, aby ve vnitřních prostorách našich zdravotnických zařízení používaly ochranný prostředek dýchacích cest. Jedná se o opatření, které je ohleduplné nejen k našim pacientům, ale i k personálu Krajské zdravotní,“ dodala Petra Roubíčková.

S testováním dobíjecích stanic sítě E.ON Drive pomáhají vozy Kia.
E.ON se pochlubil dobíjecím hubem u Sulejovic, do elektromobility šlape i ČEZ

Některé respirační choroby obvykle nemají u zdravých lidí vážný průběh a odeznívají samy. Například zmíněná chřipka, nachlazení či faryngitida. Některé ale mohou i ohrozit život. To je případ kupříkladu bakteriálního zápalu plic, plicní embolie, tuberkulózy, akutního astmatu či těžkých akutních respiračních syndromů, jako je covid-19.

U běžných respiračních onemocnění, jaká způsobují už tradiční předjarní či podzimní epidemie, se obvykle doporučuje především snížit fyzickou námahu, dodržovat léčbu a dbát na pitný režim.

Mohlo by vás zajímat: Litoměřický rynk ovládl masopustní rej masek. Nechybělo prase, medvěd ani muzika

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín