Tomu chtěli litoměřičtí radní a dopravní policie zabránit. I kvůli požadavku, aby developer JTH, který areál po bývalé koželužně vlastní, „kruhák" vybudoval, se celý projekt opozdil. Nakonec ale developer uspěl s námitkou na litoměřickém stavebním úřadě, který požadavek na okružní křižovatku v rámci územního řízení neakceptoval.

„Dopravní policie požaduje vybudovat okružní křižovatku. Nejsem si ale jistý, zda je pro ni dostatek prostoru. Řešení už je ale na investorovi," sdělil v březnu litoměřický místostarosta Karel Krejza.

Kromě „kruháku" bylo druhým požadavkem vypracovat nové, řádné a úplné posouzení kapacity a uspořádání křižovatky, následně konzultovat to s dopravní policií. Želetická silnice přitom patří Ředitelství silnic a dálnic, bez jejich souhlasu by přestavba nebyla možná.

Oba dva tyto požadavky ale Stavební úřad v Litoměřicích 6. listopadu zamítl. Úřad se odvolává na stanovisko Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje, které nemá námitek a doprava může být nadále řízena semafory. Ty jsou ale raději stále vypnuty.

Více čtěte zde: Nákupní centrum má zelenou