„Pozdě večer jsme se vrátili z předváděcí akce našeho klubu. Byli jsme unavení a ačkoliv jsme to doposud nikdy neudělali, rozhodli jsme se potápěčskou výbavu uklidit až ráno a zanechali jsme ji v autě před domem. Ráno jsme  zjistili, že auto je pryč. I s výbavou," řekl vedoucí litoměřického potápěčského klubu Kraken Eduard Šíf.

Zajistit klubu vše potřebné podle jeho slov zabralo dvacet let práce na úkor volného času i vlastních peněz. Výbava však klubu dlouho nesloužila. Pořídil jí teprve nedávno. Speciální malé přístroje pro děti a na zakázku zhotovená výstroj potřebná pro dětský závodní oddíl sportovního klubu zmizela i s Volkswagenem Transporter modré barvy. Kde teď klub vezme potřebné vybavení, neví nikdo.

„Nejdřív jsme chtěli klub zavřít. Závodní sezona začíná za dva týdny a my nemáme nic. Když jsme ale viděli sportovní nadšení dětí, rozhodli jsme se zabojovat. Co půjde, to si zapůjčíme," dodal Šíf.

Další krádež se stala v polovině měsíce rovněž v Litoměřicích. „Z vozidla firmy LTnet odcizil neznámý pachatel svářečku optických vláken. Tato technologie je evidována, potenciální kupec je proto vystaven trestnímu stíhaní. Rozhodli jsme se za navrácení nebo za informaci o pachateli poskytnout finanční odměnu 10 tisíc Kč," konstatoval zaměstnanec firmy LTnet.

Policie proto varuje: V autech žádné cennosti nenechávejte! „Cokoliv, co může přitáhnout pozornost zloděje, by v autě nemělo zůstávat. Obzvlášť ve větších vozech. Nářadí, nástroje, jakákoliv výbava, to vše přímo vybízí k vloupání. Proto své cennosti v autech nenechávajte," uzavřela mluvčí Policie ČR Litoměřice Pavla Kofrová.