Pro občany měst, ale stále častěji i návštěvníky z okolních obcí patří pyrotechnická show ke každoročnímu zpestření Silvestra a považují ji už za jistý standard.

Na Silvestra se tradičně rozzářilo nebe například ve Štětí, kde se, i přes deštivé počasí, zaplnilo celé náměstí. „Ohňostroj byl nádherný, jak jinak. Chodíme každý rok a vždy jsme mile překvapeni. Letos byl moc pěkný,“ zhodnotila práci pyrotechniků Zdeňka Dufková ze Štětí.

Nadšeni byli i další diváci. „Bylo to nádherné, ale chyběl mi u něj závěrečný efekt. Vždy na konci ohňostroje je něco ohromného, dnes bych řekl, že bylo to nejlepší uprostřed. Jinak se mi to moc líbilo, musím říci, že celých 15 minut stálo za to,“ pochvaloval ohňostroj Roman Fiala z Horních Počapel.

Neméně spokojeni byli také lidé v Lovosicích, kde pořádali silvestrovský ohňostroj již pojedenácté. „Kdysi, když jsme s ohňostrojem začínali, měly všechny specializované firmy obsazený půlnoční termín, proto nám nabídly 17 hodin. To se v Lovosicích ujalo a platí dodnes. Je to doba ideální i pro malé děti a odráží se to i v návštěvnosti. Zájem je každoročně velký a také letos bylo plné náměstí. Byla to příjemná a hezká akce,“ hodnotí ohňostroj starosta Lovosic Jan Kulhánek.

Na pořádání ohňostroje musí města vynaložit každoročně kolem 60 tisíc korun a zajistit organizaci akce i bezpečnost návštěvníků.

„V Lovosicích s tímto nebývá problém, finanční částku na ohňostroj má v rozpočtu zahrnuto Kulturní středisko Lovoš, takže se na něj nemusí každoročně přidělovat peníze. S organizací také nebývají problémy,“ uvedl za Lovosice Jan Kulhánek.