„Jízdní řád platný od pondělí vrací provoz obou linek do původních tras. Opětovně budou obsluhovány zastávky na Vojtěšském náměstí. Nově dojde k úpravě některých časů jednotlivých spojů tak, aby se zlepšila návaznost na vlaková spojení, pracovní dobu významných zaměstnavatelů a na změny jízdních řádů krajských linek, z nichž byly některé i zrušeny," vysvětlil vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích Jan Jakub.

V souladu s aktualizovaným jízdní řádem MHD již nadále nebudou obsluhovány dočasně zřízené zastávky u hřbitova a u nových mrazíren na Michalovické ulici. Nepravidelně mají autobusy zajíždět ke zastávce ve Štursově ulici. V jejich případě šlo pouze o přechodný stav. Nadále však platí, že linky MHD s ohledem na probíhající rekonstrukci Tyršova mostu neobslouží želetické obchodní centrum „Na Soutoku".

Ke změnám dochází po dohodě s provozovatelem MHD, společností BusLine Semily, a na základě dílčích požadavků a přání občanů. „Vzhledem k tomu, že se ne zcela naplnila dramatická očekávání se zvýšeným provozem a následnou nemožností projetí ulicí Na Valech a Mrázova, mimo časového úseku kulminace ranní a odpolední dopravní špičky, vychází jako uspokojivější a smysluplnější provoz v původních řádných trasách i za cenu dílčích zpoždění v dopravních špičkách," dodal vedoucí odboru Jan Jakub.

Informace o změnách pro občany budou dopravcem vylepeny u těch zastávek, které již nebudou obsluhovány a kde řidiči s autobusy zastavovali pouze přechodně v rámci výlukových jízdních řádů.

Eva Břeňová