Oční ambulance, která by řešila akutní problémy se zrakem, prozatím pacientům v litoměřické nemocnici chybí. Ta přitom pečuje o spádovou oblast čítající 120 tisíc lidí. 

Krajská zdravotní, provozující v regionu řadu zdravotnických zařízení včetně Nemocnice Litoměřice, oznámila přípravu tohoto pracoviště loni na konci ledna. A to s tím, že služba by měla zahájit provoz ještě týž rok v září. Ambulance však stále otevřená není a kdy pomůže prvním pacientům, není jasné. 

Marta Slavíková ze Zahořan na Litoměřicku oslavila 100. narozeniny v domově důchodců v Libochovicích. Gratuloval jí hejtman Jan Schiller a Jindřich Vinkler, ředitel Centra sociální pomoci, pod který domov spadá.
Paní Marta má neuvěřitelných sto let. Moc nemarodila, držela ji práce a vnoučata

Vedení litoměřické nemocnice na dotaz Deníku potvrdilo, že otevření oční ambulance je stále jednou z priorit. A že je o tento druh péče v regionu velký zájem.

„Posunutí termínu nás pochopitelně velmi mrzí, nicméně vlastní zpoždění je zapříčiněno opožděním dodávek speciální lékařské techniky, respektive dodávek komponent pro tuto techniku,“ vysvětlil ředitel Nemocnice Litoměřice Vladimír Kestřánek.

Kdy se nové pracoviště otevře, není momentálně jasné. „I přes to, že je s dodavateli intenzivně jednáno, tak v tento okamžik nelze stanovit konkrétní termín otevření této ambulance,“ konstatoval ředitel Kestřánek.

Mohlo by vás zajímat: Nemocnice v Roudnici má zbrusu nové oddělení za 180 milionů

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín