Podle mluvčí města Evy Břeňové je očkovací centrum provizorně vybudované v pavilonu G. Přibližně třicet seniorů na výstaviště dopravilo město. „Jde o lidi, kterým sociální pracovníci městského úřadu pomáhali hned v první fázi s elektronickou registrací na očkování. Nyní jsme je oslovili a zajistili nejen jejich odvoz na výstaviště, ale zase je přivezli domů,“ informoval místostarosta Karel Krejza.

Podle koordinátorky očkovacího centra Hany Kuchařové, která je vrchní sestrou onkologického oddělení Masarykovy nemocnice, funguje vše dobře. „Seniora město doveze na očkovací místo, kde mu nejprve pomůžeme vyplnit formulář, jehož součástí je písemný souhlas s očkováním. Následně odchází do další místnosti, kde s ním lékař probere jeho zdravotní stav. V případě, že tomu nic nebrání, je očkován. Poté třicet minut kontrolujeme, zda nedojde k neočekávané reakci,“ popsala Hana Kuchařová.

Očkovaní senioři dostanou kartičku s informací o vakcinaci a jsou odvezeni domů. Pozvánku na aplikaci druhé dávky, pak dostanou prostřednictvím registračního systému. „Zatímco jeden tým v čele s lékařem očkuje na výstavišti, druhý tým jezdí do domů s pečovatelskou službou a domovů pro seniory. Jsou však zařízení, která si zajistila vlastního lékaře jako například Farní charita Litoměřice a požadují pouze vakcíny. Jejich množství a druh se přitom každým dnem mění. Záleží na dostupnosti,“ doplnila Eva Břeňová s tím, že přerozdělení má na starosti krajský úřad.

Pracovníci litoměřického očkovacího centra upozorňují seniory, aby nevolali, ani zbytečně na výstaviště nechodili. Ti, co jsou registrovaní, budou k účasti na očkování vyzváni.