Lidé se starostou, místostarostou, radními či zástupci jednotlivých odborů úřadu diskutovali například o plánovaném zprovoznění městského koupaliště, chátrající mozaice za podchodem u Besedy nebo možném natáčení zasedání zastupitelstva na kameru.

„Pro inspiraci, jak videozáznam ze zasedání zastupitelstva dělat, jsme si byli v Roudnici nad Labem," odpověděl na dotaz veřejnosti tajemník úřadu František Budský. „Záznam si chceme zajišťovat svépomocí, čekáme tedy, až budeme mít finance na zakoupení kamery. Zatím jsme se domluvili, že na červnové zasedání nám bude zapůjčen přístroj právě z Roudnice," informoval Budský s tím, že celá věc je tedy v řešení.

Podobně hovořil o případu barevné mozaiky manželů Solovjevových na budově bývalé výměníkové stanice v Krátké ulici. „Podle pana Paťchy (referent státní památkové péče pozn. redakce) nemá mozaika památkovou hodnotu, pro Lovosičany však jistě ano. Problém je, že město nemůže investovat do soukromého majetku," uvedl tajemník Budský.

Budova je nyní ve vlastnictví podnikatele Bohuslava Zímy. Robert Paťcha proto podle slov tajemníka doporučil dvě varianty řešení. „Mozaiku by bylo možné buď přemístit na jinou budovu, která by byla v majetku města, nebo jinde nechat vytvořit její repliku, což by bylo levnější. Obojí by však vyžadovalo investici v řádech stovek tisíc korun," přiblížil František Budský.

Obyvatelka Dana Tschakertová navrhla uspořádání veřejné sbírky, takže by se Lovosičané na záchranu chátrající mozaiky složili. Vedení města nápad ocenilo jako zajímavý.

Řeč byla na besedě také o venkovním koupališti, které město plánuje znovu zprovoznit letos 15. června, nebo o dosud neopravených lávkách přes Modlu. Starosta Milan Dian informoval, že výběrové řízení je nyní ve fázi klasifikace nabídek. Práce začnou hned, jak se na ně podaří vybrat firmy.