Hřejivý slunečný den soustředil na závodiště jezdeckého klubu mnoho lidiček spojených stejnou vášní, kterou je láska ke koním. Hobby závody zahájili nejmladší jezdci ze Středočeského i Ústeckého kraje na ponících různými disciplínami, jako je přenesení kelímku vody z jednoho barelu na druhý, zajet s koněm do ohraničeného prostoru a opět vycouvat, přejít s koníkem přes lávku s folií a také projet slalomem.

Úkoly se sice zdály být jednoduché, provedení však pro malé jezdce vůbec snadné nebylo. Tak ocenění za vytrvalost i skvělou souhru se svými oři patří jistě všem soutěžícím. Závody zpestřily vtipné kousky pořádajících zapojit do soutěží také miniponíka.

Dalším bodem programu byla voltiž nejmladších jezdkyň , jejichž odvahu a zručnost diváci náležitě odměnili dlouhým hlasitým potleskem. Po nejmladších soutěžících nastoupili starší jezdci. Soutěž v objíždění barelů je velice oblíbenou disciplínou, a tak si ji náležitě užívali.

Po skončení jízd měli návštěvníci možnost vidět vystoupení členů jezdeckého klubu Čeřenice v přirozené komunikaci s koněm a oslíkem. Více než nad sto procent dokázal oddanost své velitelce oslík. Bez ohlávky dokonale kopíroval chůzi i otáčky své velitelky a neustále ji pusinkoval.

Nádherná klisna bez ohlávky zase při přeskoku překážky všem divákům připomněla, proč je stále více lidských duší spjatých se srdcem koně. To pro jeho krásu, ladnost pohybu a pocitu svobody v prostoru nádherné přírody, která stále ještě kolem nás je.

V přestávce, kdy pořadatelé chystali překážky na odpolední parkurové skoky, si návštěvníci mohli prohlédnou stáj a okolí. Také v nedalekém občerstvení mimo jiné nachystali vynikající guláš.

Parkury opět zahájili poníci a po vyhlášení výsledků pokračovali v soutěži velcí koně. V každé soutěži bylo pět nejlepších jezdců odměněno hodnotnými cenami, včetně stužkování a pamlsku pro koně. Celý den JUJU her zpříjemnňovala irská a hlavně country hudba, soutěžní klání komentovali členové
Klubu Čeřenice dokonalým ozvučením.

Milovníci čtyřnohých kamarádů mohli své svěřence odměnit různými pamlsky, nebo novými postroji či potřebami zakoupenými v otevřeném stánku.
Pořadatelům patří upřímné poděkování za dokonalou organizaci soutěží a přejeme do dalších akcí mnoho úspěchů.

Věra Pospíšilová