Se zapnutými sirénami se do Ladovy ulice lemované zaparkovanými vozy vydává jednotka litoměřických hasičů. Ostrá akce má už na začátku relativně dobrý konec. Hasiči se do školky vydali pouze v rámci námětového cvičení. Bylo jasné, že uhořet by rozhodně nikdo neměl.

„Do takového objektu se dostaneme zhruba jedenkrát do roka a to v rámci cvičení. Za dvanáct let, co jsem u hasičů, si naštěstí ostrou akci podobného typu nepamatuji,“ podotkl velitel družstva litoměřických hasičů Petr Waldhauser.

Cílem cvičné akce bylo seznámit personál školky s problematikou zásahu, evakuací a zejména nácvik zákroku v takovémto objektu. A jednoduchý zásah to nebyl.

Potíže způsobují zaparkované vozy
Už před příjezdem se hasičským vozům do cesty pletla zaparkovaná auta, s nimiž je právě na pokratickém sídlišti dlouhodobě značný problém. Některé vozy dokonce museli hasiči ručně odsouvat, aby se těžká technika mohla dostat k budově školky.

„Při příjezdu se občas auta musí odhodit. Když není přístup, musíme zastavit dál a naše vedení natáhnout k objektu. Tady jsme to v rámci možností zvládli, ale v nočních hodinách se tu prakticky nedá pohnout, to by byla evakuace náročnější,“ sdělil velitel družstva.

Učitelky Větrníku děti předpisově vyvedly z budovy ihned po ohlášení požáru. Děti v patře už ale hasiči evakuovali okny pomocí plošiny. Nalezena byla i plánovaně ukrytá kuchařka.

„Akce proběhla bez problému a jako učitelky jsme u ní rády asistovaly. Byl to pro nás velký přínos, i když doufáme, že toto nikdy nezažijeme. Musím ale přiznat, že i tak jsme se o děti obávaly,“ zhodnotila akci vedoucí školky Marcela Benešová.