Hlavní myšlenkou projektu je podpora koupěschopnosti obyvatel Lovosic a zároveň podpora místních podnikatelů. „Mizení místních obchůdků je problém a hledáme cesty, jak tomu zamezit. I proto radnice vyčlenila dva miliony korun, které rozdělí mezi první dva tisíce zaregistrovaných. Každý obdrží jeden tisíc korun v podobě elektronických correntů. Částka bude rozdělena do dvou etap, v dubnu a květnu, po 500 korunách. Díky spoluúčasti na útratě občané ušetří za své nákupy a zároveň podpoří místní podnikatele,“ vysvětlil starosta města Vojtěch Krejčí.

Do projektu Corrency se mohou občané i podnikatelé zaregistrovat na stránce lovosice.corrency.cz.

Obyvatelé Lovosic tak mohou ušetřit až tisíc korun, pokud se zaregistrují a budou nakupovat u obchodníka, který je v Corrency také zapojen. Spoluúčast systému na každé platbě je maximálně 50 procent. „Registrace jsou otevřené už od 11. března a výhodně nakupovat mohou obyvatelé Lovosic od 1. dubna,“ upozornila Nicole Baronová ze společnosti ABBBA Consulting, která projekt mediálně představila.

Osobně se lidé mohou o novince dozvědět už dnes, ve čtvrtek 21. března, v Centru kultury LOVOš. Od 17 hodin tam proběhne diskuzní setkání občanů, podnikatelů a radnice.

Zdroj: Youtube

Jak funguje projekt Corrency  Zdroj: YouTube.com/Corrency Project

Do projektu se může přihlásit každý občan s trvalým pobytem v Lovosicích. K elektronické registraci stačí zadat telefonní číslo nebo číslo občanského průkazu. „Na zadané číslo obdrží unikátní kód, se kterým provedou první platbu, nebo uvedou u obchodníka na pokladně číslo občanského průkazu. Nutné je si vybrat ze seznamu registrovaných obchodníků, u kterých chtějí correnty uplatnit. Nakupující následně u pokladny sdělí, že chce uplatnit correnty, a nahlásí unikátní SMS kód nebo uvede číslo občanského průkazu. Na závěr doplatí zbytek útraty kartou nebo hotovostí,“ popsala praktické použití Nicole Baronová.

„Rádi bychom v projektu měli co nejvíce lokálních podniků. Těm k účasti na projektu stačí jen mobilní telefon. Nejdřív se zaregistrují na stránkách projektu a pak přijímají platby pomocí SMS nebo prostřednictvím webového rozhraní Corrency. Zbylou částku v korunách obdrží na svůj účet v bance již následující pracovní den,“ vysvětluje fungování z pohledu obchodníka Petr Stuchlík, ředitel projektu Corrency.

Projekt Corrency
už nabízí v Lovosicích registraci, prakticky začne fungovat od 1. dubna. Pilotní projekt úspěšně proběhl v roce 2021 v Kyjově. Následovaly další dva projekty v městských částech Prahy v roce 2022. Za uplynulý rok 2023 se projekt Corrency skokově rozrostl o dalších 11 míst po celé republice.

s využitím corrency.cz

Mohlo by vás zajímat: Fenomén smažák: zvláštnost české gastronomie už není za lidovku. Leda v hladáči

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín