„Jde o projekt, který v případě jeho úspěšné realizace ovlivní naši budoucnost. Veřejnost má právo na objektivní informace. Chceme postupovat transparentně, a proto se pokusíme zodpovědět dotazy, které v této souvislosti zazní,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč.

Kulatý stůl bude určen jak odborné, tak i laické veřejnosti. „Na jeho dopolední část se sjedou přední čeští i zahraniční odborníci na geotermální energii. Ti zůstanou až do odpoledne, kdy budou diskutovat s veřejností a odpovídat na její dotazy,“ charakterizoval průběh dne manažer projektu geotermální energie Antonín Tym z oddělení projektů a strategií Městského úřadu v Litoměřicích.

Co veřejnost nejvíce zajímá, vyplyne z ankety, kterou pořádá radnice. V rámci ní již studenti Kladenské školy podnikatelské administrativy zahájili v ulicích města dotazníkové šetření.

„Další potřebné informace získáme po vyhodnocení anketních lístků, jejichž distribuci do litoměřických domácností zahájíme v nejbližších dnech. Od května bude anketa i na webové stránce města Litoměřice,“ dodal Antonín Tym.

Eva Břeňová