Služby Novodobé sanitky zahrnují přepravu pro nemocné, kteří se nemají jak dostat k lékaři, hlavně přepravu pro seniory a matky s dětmi. Samozřejmostí je potom doprovod na místo určení, pomoc s vyřízením formalit nebo odnesení zavazadel. Zajišťována je také doprava pro handicapované, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík a jejich pohybové možnosti jsou tak velmi omezené.

Novodobá sanitka je pro handicapované občany plně přizpůsobena. Proškolený pracovník je ochotný každému pasažérovi pomoci se zavazadly či vyzvednutím léků. Další službou je potom přeprava jakýchkoli zdravotnických pomůcek. Služeb Novodobé sanitky je také možné využít pro přepravu domácích mazlíčků.

I když je Novodobá sanitka soukromou firmou a za přepravu osob si pochopitelně nechává platit, za doplňkové služby si neúčtuje žádný zvláštní poplatek. Během přepravy tak posádka sanitky ochotně zajde na nákup nebo na úřad a následně klienta i se všemi věcmi doprovodí až do bytu. Lze také využít zaslání sms zprávy příbuzným o šťastném návratu přepravovaného domů.