Potvrzuje to i krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek. „Nově zavedený systém autobusové veřejné dopravy se nám i přes určité dílčí nedostatky osvědčil a nemáme důvod do něj po prvním roce fungování podstatněji zasahovat. U regionálních vlaků bylo podnětů pro změny ještě méně, takže tam jsou jízdní řády ještě podobnější s letošním rokem," říká Komínek.

Přečíslování
V jízdním řádu dojde k několika dílčím změnám. Nejvíc jich bude na Litoměřicku, protože má skončit uzavírka a od 1. ledna 2016 se má znovu otevřít Tyršův most v Litoměřicích. Autobusové linky kolem Litoměřic dostanou nová čísla, budou mít číselnou řadu 62x. Přečíslovány budou i linky kolem Liběšic, Úštěku a Štětí, a to do řady 63x.

Na Mostecku nahradí linku číslo 548 Most – Bečov linka číslo 545 Braňany – Most – Bečov. Současná linka 733 ze Žatce přes Most do Braňan bude končit už v Mostě. Zlepší se dostupnost veřejné dopravy do průmyslové zóny Triangle, přibude totiž několik spojů. V Teplicích se rozšíří provoz nočních linek 802 a 803 i o Vánocích a během Silvestra.

Vlaky do Německa
„V novém jízdním řádu jsou připraveny ještě časové posuny vybraných autobusových spojů, které navazují na rychlíky ve směru z Chebu přes Chomutov a Ústí nad Labem do Prahy a obráceně. Co se týká sezonních a turisticky zaměřených spojů, pro novou sezonu, kromě rozšíření sezonního provozu linky číslo 434 v národním parku České Švýcarsko, se zatím výrazněji nic nemění," popisuje krajská mluvčí Lucie Dosedělová.

Na železnici přibudou dva nové vlaky na trati U28 z Děčína přes Bad Schandau až do Rumburka, které v obou směrech posílí časnou ranní dopravu.

V Bad Schandau směrem na Drážďany a v Děčíně směrem na Ústí nad Labem pak lidé budou moci využít nové přípoje.
Jízdní řády pro rok 2016 lidé naleznou v průběhu listopadu na dopravním portálu www.dopravauk.cz, od ledna i v tištěné formě v informačních kancelářích dopravců Dopravy Ústeckého kraje.