Vzniklo na místě hřiště původního s několika staršími herními prvky. Některé zůstaly zachované a část z nich se pouze přemístila, přibyly ovšem i prvky zcela nové, a to především díky podpoře Nadace ČEZ.

„Naše hřiště tak bylo obohaceno o kolotoč se sedáky pro nejmenší, o skluzavku s domečkem a houpačkami pro všechny děti a o šplhací stěnu pro ty větší a odvážnější. Výhodou umístění nových prvků do stávajícího prostoru jsou již vzrostlé stromy, které hřiště dobře doplňují," uvedla v úvodním proslovu starostka obce Lenka Miková.

Se zabudováním některých herních prvků souvisela i nutná úprava terénu tak, aby dopadová plocha byla pro děti co nejbezpečnější. Vybudování nového hřiště stálo přibližně 275 tisíc korun. Celou částku pokryl příspěvek od Nadace ČEZ.

„Tímto jim děkujeme, že přispěli na zlepšení místa, které bude sloužit veřejnosti, zejména dětem k zábavě a jejich rodičům a prarodičům k odpočinku. Děti tak budou mít možnost se pohybově rozvíjet a trávit volný čas spolu a venku," dodala starostka Miková.

Montáž nových herních prvků včetně dopadových ploch zajistila společnost firma Bonita Group Service z Tišnova. Dokončovací terénní úpravy hřiště a zhotovení dopadové plochy pod stávající pyramidou zajistili pracovníci obce.

Na Oranžovém hřišti platí provozní a návštěvní řád, který je nutné dodržovat. „Dětem i dospělým přeji, aby se jim na hřišti líbilo a aby sloužilo k potěšení," uzavřela starostka.

Poté už se rodiny přesunuly na nádvoří zámku Skalka, kde pro ně vedení obce připravilo oslavu dětského dne s mobilním planetáriem.