Původně měla být tahákem do vinařství, kde je i penzion, výběrová gastronomie. Tým ale v poslední době změnil koncept. V areálu vinařství postupně vybudovali kulturní scénu, která sem láká pestřejší směsici lidí než jen kvalitní jídlo.

Ve venkovním amfiteátru jsou už nějakou dobu zavedené letní koncerty. Další možnosti přináší přestavba části vnitřních prostor na divadelní sál skoro pro 200 lidí. „Odteď můžeme dělat akce celý rok a budeme je dělat,“ slibuje majitel vinařství Jan Dienstl. Zahrají si tu Jeleni, vystoupí Honza Dědek i Partička.

Dienstl měl vzor při budování vinařství snoubícího se s gastronomií v toskánském Castello di Verrazzano. Nadchly ho ale i venkovní koncerty ve Veroně. Třebívlickému spojení všech těchto tří zážitků paradoxně pomohla doba covidu. Akorát tak velká venkovní scéna se menšími akcemi trefila do restrikcí.

Zahrála si tu třeba Lucie, MIG 21. „Přijely kapely a říkaly, to je super prostor, proč tu té kultury neděláte víc?“ líčí Dienstl. „A to mně dalo energii dostavět venkovní i vnitřní stage. Prostory, které byly původně spíš pro gastronomii, předělat pro tu kulturu,“ dodává majitel.

Covid zároveň zasáhl byznys, který vinařství kvetl v zahraničí. „My jsme většinu vína prodávali v cizině, a to se ze dne na den stoplo. Zbyly nám různě po světě palety vína,“ popisuje Dienstl. To jeho tým přivedlo k tomu, aby se soustředil na prodej vína přímo ve vinařství.

Také právě tomu má pomoct kulturní scéna. A nejspíš to funguje. „Dnes většinu vína prodáváme tady,“ je spokojený Dienstl s tím, že prodej vín „doma“ podniku zároveň snižuje náklady na balení, dopravu i export.