„Od května začne Penta Hospitals CZ začleňovat roudnickou nemocnici do stávající sítě nemocnic. Prvním společným úkolem je postupný návrat nemocnice do normálního provozu ambulancí a lůžkových oddělení včetně plánované operativy,“ uvedla Holá.

Generální ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková doplnila, že převzetí nemocnice přichází ve složité době. „I přes náročnou situaci máme velkou radost z toho, že se Podřipská nemocnice stává součástí skupiny a že můžeme začít rozvíjet její velký nadregionální potenciál,“ dodala Vaculíková.

V Žalhostickém pneu servisu se postupně vracejí v normálu. Zaměstnanci mají ochranné pomůcky.
FOTO: Opatření proti koronaviru platí také v pneuservisech

Jednatelem a ředitelem nemocnice zůstane David Soukup, který do funkce nastoupil loni na podzim. Nahradil Tomáše Krajníka, jenž nemocnici po šesti letech opustil po ukončení sporu o vlastnictví mezi Jakubem Zavoralem a Josefem Krajníkem, otcem Tomáše Krajníka.

Josef Krajník musel podle dříve uzavřené smlouvy z rozhodnutí soudu prodat svoji polovinu druhému podílníku zdravotnického zařízení Jakubu Zavoralovi, který se tak stal jediným vlastníkem.

Podle současného ředitele nemocnice Davida Soukupa jsou největší devizou roudnického zařízení zaměstnanci a kvalita péče. „To je dnes to nejcennější, co lze mít a na čem se dá stavět. Spojení se silnou a stabilní skupinou vnímáme pozitivně,“ poznamenal Soukup.

Deponie dřeva lesní hospodáři Lesů ČR ošetřují postřikem proti kůrovci a proto umisťují zákazy.
FOTO: Lesníci: Nelezte na hromady dřeva, hrozí vám nebezpečí

Podřipská nemocnice s poliklinikou provozuje oddělení ambulantní a lůžkové chirurgie, internu, gynekologicko – porodnické oddělení a dětské oddělení, následnou rehabilitační péči, pohotovost a více než desítku specializovaných ambulancí. Nemocnice poskytuje péči nejen pro region Roudnice nad Labem a okolí, ale některá oddělení, například moderní porodnici, využívají také rodičky z Prahy a okolí.

Do skupiny Penta patří i vydavatel Deníku VLM.

Penta Hospitals CZ
Vlastní nemocnice ve Vrchlabí, Ostrově, Nemocnici následné a rehabilitační péče v pražské Bubenči, Psychiatrickou nemocnici v Písku a provozuje Nemocnici Sokolov. Vlastní síť ambulantních zařízení na Karlovarsku, je majoritním vlastníkem center Alzheimer Home. Je součástí nadnárodního holdingu Penta Hospitals International.