„Tatínek měl jít ráno na operaci ledvinových kamenů. Když se dostal na sál, již v „andělíčku", pan doktor se podíval do karty a řekl, že ošetřovat jej prý nebudou. A když s otcem ze sálu odcházeli, doktor dodal, že nebudou ošetřovat nikoho z naší rodiny," uvedl Roman Bečka. Ten se okamžitě rozhodl podat trestní oznámení, o netaktním jednání uvědomil také media.

„Co se operace týče, jednalo se o odložitelnou záležitost, kterou pacient nebyl ohrožen na životě. S jeho souhlasem se zabezpečil zákrok v Ústí nad Labem, kde byl přijat ještě týž den," řekl primář oddělení chirurgie Alexandr Hudáč s odkazem na vedení nemocnice.

„Ano, věc jsme s primáři chirurgie i anesteziologicko-resuscitačního oddělení konzultovali," potvrdil ředitel pro zdravotní péči a člen představenstva litoměřické nemocnice Leoš Vysoudil. „Shodli jsme se, že vzhledem k probíhajícímu soudnímu sporu je důvěra mezi zdravotníky a pacientem narušena. V takových případech to zdravotníky může vést ke stresu, který si při operaci nemůžeme dovolit. Proto jsme v souladu se zákonem o zdravotních službách navrhli panu Bečkovi jako alternativu operaci v Masarykově nemocnici v Ústí," dodal.

Syn odmítnutého muže, Roman Bečka, se s litoměřickou nemocnicí soudí o odškodné 21 milionů korun kvůli úmrtí své ženy. „Mojí manželku při porodu podřezali tak, že vykrvácela. V březnu to bude čtyři roky," připomněl Bečka.

Podle jeho názoru bylo za smrtí jeho manželky pochybení personálu. Lékaři jako příčinu smrti stanovili embolii způsobenou plodovou vodou. Vinu za smrt matky třech dětí Venduly Bečkové nemocnice odmítá. Soudní řízení není ukončeno.