Drobné zpoždění vzniklo už během první etapy stavby. Důvodem byly problémy s podložím. „I když zhotovitel dané termíny zatím stíhá, vyjednali jsme u něj nejen navýšení počtu pracovníků, ale také rozšíření o sobotní směny,“ uvedl roudnický místostarosta František Padělek.

Podle něj město také dohodlo změnu při realizaci nejdelšího středového úseku. Firma tak dokončí novou část stání, kterou zpřístupní k parkování, a teprve poté začne opravovat stávající část. Její uzavření tak pro obyvatele okolních domů nebude tak výraznou zátěží.

Lidé ze sídliště stavbu vítají, a to i přes komplikace jež jim způsobuje. „S parkováním je to tady opravdu špatné. Úseky, které jsou zatím hotové, vypadají dobře. Jen doufám, že ta nová místa vystačí pro všechny,“ reagovala obyvatelka sídliště Lenka.

„Součástí projektu jsou rovněž nové chodníky a místa pro přecházení. Části, které slouží k propojení parkovacích ploch s chodníkem na protilehlé straně silnice v ulici Neklanova a Okružní, získají bezbariérovou úpravu,“ popsal mluvčí města Jan Vancl.

Pro lidi se sníženou schopností pohybu a orientace budou na přechodech také varovné signální pásy s hmatovou kontrastní úpravou. Počítá se i s novým veřejným osvětlením.