1. místo - Sraz traktorů v Drahobuzi

Kolem stovky starých vozidel v podobě traktorů, motocyklů či aut se v sobotu 17. července setkalo v Drahobuzi. Konal se tu druhý ročník retrojízdy, která účastníky zavedla také na okružní cestu v okolí. 

Traktory a samohyby se setkaly v Drahobuzi.
Jízda, soutěže a dobrá nálada. Traktory a samohyby se setkaly v Drahobuzi

2. místo - Pokálený bezdomovec

„Chodí pokálený, potřebu vykonává i přímo na ulici nebo v obchodě, když tam nedostane, oč žádá. Cigarety a jiné věci loudí také po lidech, a když mu není vyhověno, nadává nebo plive.“ S takovou se na redakci Deníku obrátili lidé z Lovosic, kde se už nějaký čas pohybuje muž bez domova, který svým chováním obtěžuje okolí.

Kálení na ulici i v obchodě, lidi v Lovosicích obtěžuje muž bez domova.
Kálí si do kalhot, močí v obchodech. Bezdomovec v Lovosicích dusí okolí

3. místo - Vinobraní v Litoměřicích

Netradiční bylo letos vinobraní v Litoměřicích, které se v centru města konalo v sobotu 18. září. Novinkou bylo rozdělení scén na několik míst v okolí Mírového náměstí. Pořádající Městská kulturní zařízení společně s dalšími organizátory nechtěli situovat hlavní a jediné dění oslav vína a burčáku jen na náměstí, jak bývalo zvykem v předešlých letech.

V Litoměřicích proběhlo v sobotu 18. září po dvou letech opět vinobraní.
FOTO: Sobotním vinobraním ožilo celé centrum Litoměřic

4. místo - Dýmající vrch Boreč

Vrch Boreč je protkán spoustou skalních puklin, do kterých je na jeho úpatí nasáván studený vzduch, který stoupá kopcem vzhůru. Při tomto proudění se vzduch v nitru Borče otepluje, obohacuje se o vlhkost a na vrcholu kopce z puklin vystupuje v podobě oblaků páry.

Kouřící vrch Boreč.
Magická podívaná: Lidé vyrazili na dýmající vrch Boreč

5. místo - Anketa o nejhezčí stromek

Adventní čas i letos zpestřila anketa Litoměřického deníku o nejpěknější vánoční strom na veřejném místě Litoměřicka a Podřipska.

Hledáme nejkrásnější vánoční strom Litoměřicka
VÁNOČNÍ ANKETA: Vybíráme letošní nejkrásnější vánoční strom Litoměřicka

A takto to nakonec dopadlo:

Vánoční strom v Roudnici nad Labem
VÝSLEDKY ANKETY: Čtenáři vybrali nejkrásnější vánoční strom Litoměřicka

6. místo - Žlutý nenasyta

Z pole u Rovného vykoukl Pac-Man. K vysekání obřího obrazce v poli, kde zrovna kvetla řepka, se o několik dní později přihlásila umělecká skupina Ztohoven. Tvar dnes už legendární postavičky Pac-Man pochází ze stejnojmenné počítačové hry. Žluté kolečko s rozevřenými ústy a okem jakoby se chystalo pozřít lesík na okraji pole. Vizuálně atraktivní akcí chtěla skupina komentovat aktuální politickou situaci v Česku. Na webu tvůrci alegoricky komentovali působení Andreje Babiše v tuzemské politice, ale i na poli českého zemědělství v koncernu Agrofert. Pod ten spadá i poškozené pole pod Řípem.

Při pohledu z výšky ponechaná část řepky připomíná světoznámou videoherní postavičku Pac-Man. Nechybí otevřená ústa, oko ani typická žlutá barva.
Z pole u Rovného vykoukl Pac-Man. Někdo nelegálně pokosil řepku

7. místo - Útočník v nemocnici

Cizinec napadl personál litoměřické nemocnice. V čekárně seděl bývalý judista, který od dalších útoků ochránil zdravotníky i pacienty, než přijeli strážci zákona. 

Nemocnice Litoměřice
Agresora v nemocnici složil před příjezdem policie judista. Špitál mu poděkuje

8. místo - Václavská pouť v Lovosicích

O zakončení léta v Lovosicích se v úterý 28. září postarala největší městská kulturní slavnost. Tradiční Václavská pouť nabídla celou řadu hudebních vystoupení, stánky, pouťové atrakce a další doprovodný program. 

Tradiční svatováclavská pouť v Lovosicích
OBRAZEM: Sváteční Lovosice ožily tradiční Václavskou poutí

9. místo - Josefínské slavnosti v Terezíně

Pochody a přehlídky, ukázky výcviku vojska i dobytí střelecké baterie. Nejen to nabídly Josefínské slavnosti, které už tradičně připomínají založení pevnosti Terezín. Velkolepá historická podívaná pro příznivce historie i staré vojenské techniky se ve městě konala v sobotu 2. října.

Josefínské slavnosti v Terezíně.
Josefínské slavnosti lákaly do Terezína na noční bitvu. Přišla i Marie Terezie

10. místo - Drogový gang u soudu

U soudu v Litoměřicích se řešila velká drogová kauza. Obžalobě z výroby a prodeje pervitinu na trase Nizozemí-Německo-Česko čelilo 22 členů vietnamsko-českého gangu.

Obžalované přivedla do velké jednací síně litoměřického okresního soudu eskorta
Obří byznys s drogami začínal nákupem v hobby marketu, vynášel miliony