Jenže poměrně brzy se ve "věžáku", jak sedmipatrovému domu přezdívali místní, zabydlely i mladé rodiny. "Časem praskl v rohu, takže byl omotaný ocelovým lanem, na které přišel plynosilikát a následně škrábaný břízolit," vzpomíná Alois Gerstendörfer, který v něm bydlí už 41 let.

Panelák pamatuje řadu kulturních vystoupení v kulturním klubu Jong. V něm bylo možno u baru posedět jak na klasických vyvýšených barových stoličkách, tak v ratanových křesílkách. V rámci hudebních show se v něm předvedl například Waldemar Matuška, během literárních večerů vystupoval pozdější čestný občan Lovosic, učitel Antonín Barák.

Stačila malá nepozornost a malé houby, které zařídily pobyt v nemocnici.
Sbírala příliš malé houby. Otrava ženu dostala až do nemocnice

Byť je lovosický věžák úctyhodně starý, zdaleka nepatří mezi nejstarší. První paneláky se objevily v Nizozemí už po první světové válce, u nás jejich rozmach nastal s poválečnou obnovou Československa. Bylo potřeba zajistit obrovské množství bytů pro dělnické oblasti, takže vzniklo nejen zcela nové město Havířov, kdy došlo k dynamickému rozvoji hornictví a hutnictví na Ostravsku a Karvinsku, ale do paneláku byly vystěhovány v severních Čechách celé vesnice. Ty padly na oltář těžbě nekvalitního hnědého uhlí. Například bylo zlikvidováno historické jádro města Most.