„To šrotiště jsme nechtěli. Slyšela jsem o tom, že se vrátili do Německa," řekla žalhostická starostka Alena Vacková. „Byl tu neustálý hluk, nakládali i během víkendu. Jistě porušovali limity, přesto vždy kontrola z odboru životního prostředí v Lovosicích vyšuměla do ztracena."

Před šesti lety si starostka Žalhostic stěžovala, že Ústecký kraj jednal v tzv. režimu „o nás bez nás." „Už od začátku jednali zástupci kraje o nás bez nás. Svolali několik jednání, na která jsme nebyli vůbec pozváni, přestože jsme zúčastněnými stranami. Je jasné, že se kraj snažil kovošrot prosadit," konstatovala tehdy starostka Žalhostic Alena Vacková.

Postup kraje se nelíbil ani tehdejšímu starostovi Mlékojed Vladimíru Kopřivovi. „Všechny instituce, které s tím mají co dočinění, se ke kovošrotu vyjádřily záporně. Kraj přesto vydal kladné stanovisko," uvedl v roce 2008.

Současný starosta Ondřej Schoř vnímá uzavření kovošrotu z pohledu zaměstnanosti negativně. „Pět lidí z obce bylo propuštěno, což je velká škoda. S hlukem jsme potíže neměli."

Firma Šrot Wetzel dva roky podnikala bez jakéhokoliv oprávnění a dostala pokutu milion korun od České inspekce životního prostředí. „Stanovisko EIA je takové, že šrotiště nebude mít závažný vliv na zdraví obyvatel. Vůbec ale nezohledňují, že tady máme dvě dráhy a další zdroje hluku. Lidé, co to schvalovali, tuto lokalitu ani pořádně neznají, a co se tu děje, je jim nejspíš jedno," podotkla před lety Alena Vacková.

„Provoz Kovošrotu Wetzel byl povolen na základě posudku EIA. Všechny odborné posudky se přiklonily k tomu, že provoz kovošrotu není nikterak nebezpečný," uvedla tehdejší vedoucí odboru životního prostředí krajského úřadu Taťana Krydlová.

Firma má již vypnuté telefony, redakci se zástupce Šrot Wetzel nepodařilo zkontaktovat.