Přívalové deště však na Litoměřicku nezpůsobily vážnější problémy. Uvedla to mluvčí litoměřické radnice Eva Břeňová.

Krizový štáb varuje obyvatele Litoměřic, aby nevstupovali na Střelecký ostrov. „Je třeba zkontrolovat stav vzrostlých stromů, které by mohly ohrozit bezpečí návštěvníků. Vzrostlý strom s kořenovým balem o průměru pěti metrů se například v sobotu vyvrátil na silnici vedoucí z Litoměřic na Mlékojedy. Naštěstí nikoho nezranil," uvedla Břeňová.

Na rizika související s přemnoženými komáry v místech, kde jsou laguny, se připravují hygienici. „Situaci monitorují a v případě potřeby budou připraveni provést plošnou desinsekci. Pracovníci Adry v úterý navezou větší množství repelentů," sdělila mluvčí. Krizový štáb také požádal rybáře o pomoc při odstraňování ryb, které uvízly v lagunách mimo koryto řeky.

V Litoměřicích se tvoří kolony na mostě Generála Chábery, Tyršův most zůstává uzavřen. Je to proto, že kvůli uzavírkám dosud nejsou z terezínského kruhového objezdu dopravní návaznosti.

Úklid po povodních pokračuje v Lovosicích. Lidé se mohou vracet do budov, které měly zatopené sklepy či přízemí. Evakuace obyvatel trvá v zaplavených a rizikových částech území města, tedy v ulici Přívozní, bytový dům u betonárky Holcim ve Lhotce a v ulici Terezínská – mistrovské domky U Komínů.

Stále uzavřená je silnice první třídy Terezín – Lovosice. „Poškozená je komunikace Terezín – České Kopisty. Provoz zde proto bude pouze jednosměrný, řízený semafory," zmínila Břeňová.

Starosta Štětí Tomáš Ryšánek uvedl, že ve Štětí zůstává mimo provoz pobřežní komunikace, stejně tak neprůjezdné jsou Hněvice. Naopak volná je cesta z Litoměřic do Ústí nad Labem, a to jak vrchem přes Hlinnou, tak přes Velké Žernoseky.