Co je vlastně Cargo Gallery?
Cargo Gallery je jedinečný projekt, loď se zázemím pro konání kulturních akcí, která vždy po nějaké době mění svoje stanoviště. Aktuálně kotvíme ve Velké mlýnské ulici pod Tyršovým mostem. Projekt startoval před rokem a půl shodou okolností právě zde v Litoměřicích koncertem Monkey Business, za tu dobu ta loď navštívila Bad Schandau, Pirnu, Drážďany, Děčín, Ústí nad Labem, Prahu a další města. Myšlenka vznikla v roce 2010 a čtyři roky trvalo, než se obstaraly finance, aktuálně je loď financována z programu Evropské Unie s názvem Cíl 3 / Ziel 3.

Co návštěvníkům loď nabízí?
Kromě kulturního vyžití je na lodi denně od 14 hodin otevřená kavárna – příležitostí dát si kávu na palubě lodi pod širým nebem v Litoměřicích moc není. Dále zde probíhají kulturní akce všech žánrů: výstavy (aktuálně výstava fotografií ArtMeetPoint), koncerty, promítání filmů nebo divadla, nabízíme také možnost loď si pronajmout pro svoji akci. Spektrum žánrů je zkrátka opravdu široké a stylově neomezené. Chceme, aby si zde návštěvníci všech věkových kategorií našli to své a užili si například koncert své oblíbené kapely v netradičním prostředí.

Jaké byly doposud nejúspěšnější akce?
Nejúspěšnější u nás byly samozřejmě akce se zvučnými jmény – Monkey Business, Dan Bárta, James Cole, Chillin Prague, Nobodylisten a další. Zkrátka subjekty, které se člověk nemusí bát zařadit do programu.

Jaké jsou technické parametry lodi?
Loď je dlouhá 68 metrů, váží 230 tun, a co se týká energie, agregátu i samotného pohonu, tak je soběstačná. Je přestavěná z nákladního člunu a má přivařenou motorovou záď. Loď je dvoumotorová a rychlost, která závisí na proudu vody, se pohybuje kolem třinácti kilometrů za hodinu. Na otevřené palubě se nachází pódium, sezení, bar a gril, dále je k dispozici sál s backstage uvnitř lodi o kapacitě 350 osob s profesionálním technickým zvukovým i světelným vybavením, kavárna pro 70 osob a skybox pro 30 – 40 návštěvníků.

Loď bude v Litoměřicích kotvit ještě celý srpen a září, na co se mohou návštěvníci těšit?
Aktuálně máme v plánu jen na srpen téměř dvacet akcí (!). Například pro nejmenší je v rámci Dětského léta připraveno na vybrané neděle promítání pohádek či divadlo, tato představení jsou podpořena nadací ČEZ, takže je vstup zdarma. Dále je v plánu 6.8. Summer Kajut, kde se představí současná česká alternativní hudební scéna, 19.8. pak koncert místních kapel Blueroom, Paisa Gems a Louty, 16.8. Divadlo Impra – moderní divadlo bez přípravy nebo 25.8. Suicide Angels Electroswing party.

V září chystáme koncerty interpretů nemalých jmen – 15.9. vystoupí Dan Bárta, dále je v plánu koncert rockové legendy Precedens nebo divadelní představení Tolik hlav z pera Kamila Střihavky.

V Litoměřicích jste poměrně často…
Litoměřice jsou po Děčínu náš druhý domovský přístav, líbí se nám tu a celkově jsou Litoměřice mnohem víc kulturně založené, než některá jiná města. Dalším důvodem je i to, že je tu stále dobrý stav vody a dá se tu bez problémů kotvit delší dobu. O vybraných akcích konaných na lodi Cargo Gallery bude Deník pravidelně informovat, aktuální program sledujte na stránkách www.cargogallery.eu a Facebookovém profilu Cargo Gallery.