Nový navigační systém se objevil v městské památkové rezervaci. Dosavadní navigační systém starý dvě desítky let podle radnice nutně vyžadoval revizi, zkvalitnění a rozšíření v souladu s aktuálními potřebami návštěvníků města. „V Litoměřicích je celá řada turistických atraktivit, které do něj nebyly zahrnuty,“ upozornil starosta Litoměřic Radek Löwy.

Materiál i vzhled nových směrových cedulí zástupci města konzultovali také s památkáři.


Nahrává se anketa ...

Nový systém umožní i případné začleňování dalších míst. „Nyní je tvořen 18 pozicemi, které odkazují na 44 turistických cílů,“ uvedla vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová.

„S ohledem na zákony související s dopravou a vlastnictví pozemků však nebylo možno instalovat značení vždy tam, kam by bylo potřeba. Stalo se tak proto pouze v místech, která již tomuto účelu sloužila. Některá nefunkční byla odstraněna,“ vysvětlila Břeňová.

Celkové náklady na pořízení systému činí zhruba 960 tisíc korun. Polovinu z této sumy pokryla dotace ministerstva pro místní rozvoj z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech. Druhou polovinu zaplatila městská pokladna.

Mohlo by vás zajímat: Nemocnice v Roudnici má zbrusu nové oddělení za 180 milionů. Podívejte se

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín