Atypické „Zelené náměstí", jak radnice projekt nazvala, Lovosičanům přitom stále ještě neslouží. Už jednou posunutý termín pro dokončení celé revitalizace vyprší v sobotu 31. května.

Přestože dělníci i stavitelé na rekonstrukci v posledních týdnech pracují denně do pozdních večerních hodin, práce se jim s největší pravděpodobností dokončit nepodaří. Trpělivost dochází obyvatelům města i některým zastupitelům. Firmě hrozí za nedodržení termínu sankce.

„V pondělí máme schůzku s dodavatelem stavebních prací, kde má dojít k převzetí díla. Pokud se tak nestane, budeme dále postupovat dle smlouvy," informovala na čtvrtečním zasedání zastupitelů starostka Lenka Lízlová (ČSSD).

Podle smluvních podmínek hrozí firmě za každý den překročení termínu pokuta ve výši 0,1 % z ceny díla. Druhá etapa revitalizace parku přitom město vyšla na 9, 5 milionu korun. O dalších 500 tisíc zastupitelé částku navýšili na konci letošního března.

Cestička navíc

„Městští radní naposledy ještě schválili přes 100 tisíc korun na vybudování dlážděné cesty ke střední škole. V projektu nebyla, ale vedení školy se obávalo, že by žáci chodili přes trávník," informovala starostka Lízlová.

Nejenže se projekt výrazně prodražil, někteří nechápavě kroutí hlavou také nad průběhem celé akce a nakonec i nad výsledkem.

„Lidé mě na podzim zastavovali a ptali se, co za humus a štěrk firma do parku naváží. Teď to zase bagrujeme a lidé se ptají znovu. Park je ostuda!" rozčiloval se zastupitel Vladimír John (NEZ/DEM).

Nynější dění v parku objasnila starostka Lízlová. „Na některé plochy zhotovené už v I. etapě revitalizace, kterou prováděla firma Ekostavby Louny, jsme nárokovali reklamaci. Základ trávníku byl nekvalitní. Svršek zeminy se proto odbagruje, navozí se jiná a tu znovu osejeme trávníkem," popsala Lenka Lízlová.

Do parku pracovníci dodavatelské firmy teprve nyní začali osazovat mobiliář, jako lavičky a vodní tělesa. Nedokončený dál zůstává například plánovaný amfiteátr pro kulturní akce.