Nocleh čtyřem desítkám dětí, které do Terezína vyjely na školní výlet a ubytování v kempu měly dopředu zaplacené, tak nakonec musel poskytnout litoměřický Hostel sv. Štěpána.

Dnes už bývalým nájemcem kempu je přitom Petr Ipser, známý například z kauzy kolem kácení stromů na úštěckém jezeře Chmelař.

„Pan Ipser měl kemp v nájmu od ledna. Sami jsme s ním začali být nespokojení. Postupně jsme se totiž začali dovídat nejrůznější věci. Co vím, už několikrát se stalo, že lidé zaplatili dopředu a nakonec ubytovaní nebyli. Nebo si museli sami shánět jídlo," řekl starosta Sokola Terezín, kterému areál patří, Roman Vítek.

Naposledy v kempu minulou středu večeřeli právě školáci z Brna. Ještě ten večer ale odjeli spát do Litoměřic. „Bylo to tam plesnivé, zatuchlé, stav údajně naprosto nevyhovoval. Nyní řešíme vyúčtování, protože záloha na ubytování v Terezíně byla zaplacená dopředu," sdělila hospodářka brněnské Základní a mateřské školy Husova Silvie Posádková.

„S provozovatelem jsme domluvení, že peníze pošle do dvou dnů zpět na účet školy. Zda tak učinil, zatím nevím," dodal ředitel školy Roman Tlustoš.

Čtyřicet školáků i s vyučujícími tak bylo od 28. do 30. května ubytovaných v litoměřickém hostelu. „Měli jsme téměř obsazeno, protože ale volali, že jsou v tísňové situaci, vzali jsme je," uvedla recepční Hostelu sv. Štěpána.

Provozovatel kempu na druhý den areál prý opustil. „Smlouvu jsme chtěli nájemci vypovědět. Nakonec se prostě vystěhoval a zmizel. Dluží nám zhruba 20 tisíc korun, což sice není tak hrozné, ale pro nás jako pro sportovce je to dost peněz," dodal Roman Vítek s tím, že věří, že se jim částku podaří získat zpět, aniž by věc museli předat policistům.

Na příjezdové bráně do terezínského kempu tak od minulého týdne visí zámek a cedule s nápisem „Provozovna uzavřena." Pro autokemp s restaurací TJ Sokol Terezín zatím shání nového nájemce.

Redakci se nakonec podařilo zkontaktovat i Petra Ipsera. „Nebudu se k tomu vyjadřovat," řekl jen a telefonát ukončil. Věc už však údajně šetří pražští policisté.