Stacionární radar, jehož provoz byl ukončen před několika měsíci nyní nahradilo mobilní zařízení pro měření rychlost automobilů.

Pro řidiče to znamená, že strážníky s radarem teď mohou potkat prakticky kdekoliv po městě. „Zařízení je mobilní. Je možné pořídit nejen fotografie přestupku, ale i videozáznam. Úseky, kde budeme měřit, máme schváleny od Policie ČR. Úseky jsou rozloženy do celého území města," potvrdil Jaroslav Janovský, velitel lovosických strážníků.

Radar městských strážníků v Lovosicích.

S řidiči, kteří nerespektují předepsanou „padesátku" mají v Lovosicích problém dlouhodobě. „Čestnost přestupků v dopravě je díky kapacitě komunikací a počtu vozidel vyšší než ostatních. Nerespektování limitu nejvyšší povolené rychlosti je přestupkem, který budeme řešit," ujistil Jaroslav Janovský.

Cena zařízení činila přibližně 400 tisíc korun. „Nákup radaru bych nebral jako investici, která by se měla vrátit, ale jako investici z hlediska zvýšení bezpečnosti provozu na místních komunikacích v Lovosicích," dodal velitel MP s tím, že se zakoupením radaru nepomohla žádná dotace.

Radar městských strážníků v Lovosicích.