Zahrádkáři, zahradníci, kutilové a milovníci přírody stále dokazují, že je od návštěvy oblíbené prodejní výstavy jen tak něco neodradí.

Jubilejní 25. Tržnici Zahrady Čech v uplynulých pěti dnech navštívilo přes 35 tisíc lidí, téměř třetinou k tomuto počtu přispěla sobota. Návštěvníci tak vyplnili vhodně část svého volna, protože vedle standardního nákupu pro zahradu a dům zde mohli poznat řadu novinek, jež mohou uplatnit při své zálibě a současně se nechat poučit u odborníků.

Příjemným překvapením pro pořadatele byla větší účast prodejců a vystavovatelů než v loňském roce. Pavilony s kapacitou do 160 stánků byly plné, a tak zvýšený zájem musely uspokojit exteriéry. Poprvé v dlouhé historii této prodejní akce nebyl problém v dopravě ani v parkování. Návštěvníci se mohli dostat pohodlně bez čekání ve frontách až do těsné blízkosti výstaviště, což je proti jiným místům velká výhoda.

„Jsme rádi, že nám lidé i přes různé komplikace zůstali věrni a neodradila je od návštěvy ani velká zima. Když si vzpomenu na loňský ročník, tak tehdy byly naopak teploty doslova letní a všechno bylo v plném květu.

I když sortiment byl proti loňsku pestřejší a mohly si tu nakoupit celé rodiny, zachovali jsme tradici a zhruba dvě třetiny expozic přinesly celou šíři zahrádkářského sortimentu, a tak si zahrádkáři a zahradníci mohli doplnit svá království, kde jim mrazy zničily rostliny, čerstvým a hlavně kvalitním materiálem,“ uvedla ředitelka výstaviště Zahrada Čech Jitka Matoušková.

Ti, co nestihli Tržnici, si určitě přijdou na své i při druhé letošní akci Zahrady Čech, kterou bude 18. ročník stavební výstavy a výstavy o bydlení, která proběhne v době od 29. dubna do 2. května, a kde rostlinný materiál bude rovněž nabízen, protože je s bydlením neodmyslitelně spojen.