Informoval o tom správce trati Správa železniční dopravní cesty. Systémový specialista Českých drah Jiří Holub uvedl, že účelem těchto výluk je pokračující modernizace hlavního nádraží v České Lípě, oprava výhybek v Blíževedlích a také opravy kolejí ve vyloučených úsecích.

„Od pondělí 24. dubna od 17.15 hodin až do pátku 5. května do 17 hodin bude probíhat nepřetržitá výluka v úseku Úštěk – Blíževedly,“ informoval Holub s tím, že od pondělí 1. května až do pátku 5. května do 17 hodin je naplánována nepřetržitá výluka mezi Úštěkem a Litoměřicemi.

Vinařské Litoměřice 2017, pátek 21. dubna.
Na Vinařské Litoměřice letos přišlo rekordních pět tisíc lidí

Místo vlaků pojedou od pondělí 24. dubna od 17 hodin do 30. dubna mezi Úštěkem a Českou Lípou autobusy. Ty během výluky nebudou zajíždět až na vlakové nádraží v Dubičné u Úštěka, ale pouze na autobusovou zastávku v Lukově vzdáleném zhruba dva kilometry.

„Pokud by autobus během výluky zajížděl až na vlakové nádraží do Dubičné, docházelo by tím k mnohem delším zpožděním u všech spojů,“ vystvětlil Jiří Holub.

Od pondělí 1. května do pátku 5. května bude náhradní autobusová doprava místo vlaků jezdit v úseku mezi Litoměřicemi a Českou Lípou.

„U všech vlaků nebude v úseku s náhradní autobusovou dopravou garantována služba Vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku a Přeprava spoluzavazadel,“ upozornil Jiří Holub a dodal, že přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy. Během výluk musí cestující navíc počítat také s pěti až desetiminutovým zpožděním.

Umístění zastávek při výluce

1. – 5. 5.Litoměřice horní nádraží – před staniční budovou
Trnovany u Litoměřic – v obci na silnici I/15 na autobusové zastávce Trnovany
Ploskovice – na silnici I/15 na autobusové zastávce Ploskovice, rozcestí
Horní Řepčice – v obci na silnici I/15 na autobusové zastávce Horní Řepčice a na křižovatce silnic I/15 a III/24067 (odbočka k železniční zastávce).
Liběšice – v obci na silnici I/15 na autobusové zastávce Liběšice

24. 4. – 5. 5. Úštěk – před vlakovým nádražím
Dubičná – na silnici III/24087 na autobusové zastávce v Lukově

Vyhlídkové lety na Řípské pouti 2017
OBRAZEM: Vyhlídkové lety na Řípské pouti