Před lety byla v celém úseku omezena tonáž, a to vzhledem k rekonstrukci mostku a opravy ujíždějícího svahu. Po ukončení prací se značení odstranilo a na silnici opět vyjely kamiony, které  ničí krajnici, poškozují mostky a přilehlé domy. Na nákladní dopravu si stěžují obyvatelé v Dolní a Horní Vysoké, z Hradce i Lovečkovic.

„Už před sedmi lety jsme s kolegy z Levína, Úštěku a Zubrnic psali na krajský úřad žádost o řešení problému s přetěžováním této komunikace. Předloni jsem při návštěvě naší obce informoval o stavu hejtmana Oldřicha Bubeníčka," říká starosta Lovečkovic Radek Černý.

Mezi odpůrce nákladní dopravy přes Dolní Vysoké patří Pavla Danihelková, která má v osadě dům hned vedle silnice. „Iniciovala jsem petici za omezení tonáže a spolu s dalšími lidmi upozorňovala na nebezpečná místa. Mám od těžké dopravy poškozený dům, do základů mi zatéká voda z vozovky. Řešení je však v nedohlednu. Řidiči by si dali větší pozor, kdyby se na silnici dělalo víc kontrol nebo i vážení kamionů."

Komunikaci si v týdnu prohlédli zástupci majitele a Policie ČR. „Poslední postup po jednání je takový, že s největší pravděpodobností dojde na této silnici k omezení tonáže. Nyní je řešení v rukou Správy a údržby silnic Ústeckého kraje, přičemž musí dojít k souladu s partnery z okresu Ústí nad Labem, kteří spravují druhou polovinu komunikace. Pak může dojít k osazení silnice příslušnými značkami," říká Jan Jakub, vedoucí odboru dopravy Městské úřadu v Litoměřicích.