To je společně s Českým Švýcarskem, Krušnými horami a Dolním Poohřím jednou ze čtyř destinací, které v rámci projektu na podporu cestovního ruchu Brána do Čech podporuje Ústecký kraj.

Rostislav Křivánek, jenž je autorem textu magazínu, Deníku řekl, že ojedinělost každého čísla určují lokality, o nichž se v něm píše. „Byly to jiné tři měsíce života, cesty jinými lesy a řekami, jinými zámky, než při přípravě prvního čísla. Sběr takového materiálu považuji za velmi hezké dobrodružství. Protože člověk se sebere a dělá takový předvoj. Napíše to a čeká, zda se lidé budou na ona místa dívat i tak trochu jeho očima. U takového časopisu, na rozdíl od beletrie, existuje zpětná vazba, protože vám pak lidé píší," podělil se o radost, kterou mu přináší práce na Bráně, Rostislav Křivánek.

Brána č. 2 bude k dispozici návštěvníkům mimo jiné ve všech informačních centrech v Ústeckém kraji.

Na co se v oblasti Českého středohoří letos zaměří, přiblížil Luděk Jirman, ředitel Destinační agentury České středohoří. Podle jeho slov to bude především propagace Labské stezky, cílů podél Labe a jednotlivých odboček z páteřní cyklostezky.

„V tom smyslu již nyní připravujeme propagační materiály, PR články a snažíme se dál propagovat. Čeká nás výstava Tempo na litoměřickém výstavišti, Týden destinačních agentur v OC Most. Snažíme se propagovat naše partnery, regionální značky a výrobce. To všechno dá hodně práce, ale věříme, že s podporou Ústeckého kraje, města Litoměřice a Centra cestovního ruchu v Litoměřicích se nám dílo podaří a České středohoří se stane skutečně destinací po vzoru Českého Švýcarska, které snad za pět let doženeme," vyslovil přání ředitel destinační agentury Luděk Jirman.