Větší počet kontrol a měření rychlosti vozidel, odstranění dvou retardérů, které přinášejí podle názorů majitelů dotčených domů víc problémů než užitku, a změny v dopravním značení. To je dohoda, jež vyplynula ze včerejšího setkání obyvatel Jarošovy ulice se zástupci městské radnice.

Účastníci diskutovali přímo na ulici a v praxi tak viděli, že někteří řidiči skutečně nedodržují maximální rychlost, v jednom případě byli dokonce svědky vjezdu vozidla do protisměru v jednosměrné ulici. „Jsme nespokojeni se stavem komunikace, jezdí se po ní větší rychlostí než se má, přejezd dláždění je hlučný. Navíc provoz se tu v posledních letech výrazně zvýšil. Výjimkou nejsou nákladní automobily, sem tam i autobus. Chodník je úzký, dva chodci se sotva vyhnou. Žádáme řešení, budeme se i bránit. Požadujeme další jednání, tentokrát i s účastí památkářů,“ uvedl na setkání mluvčí nespokojených majitelů domů Zdeněk Sýkora.

Akademický sochař Libor Pisklák instaluje označení na budovu Městského úřadu v Litoměřicích na Mírovém náměstí
FOTO: Radnici v Litoměřicích zdobí nový znak a nápis

Městská policie měří rychlost v Jarošově ulici stejně jako v jiných lokalitách a strážníci ji mají ve svém hledáčku. „Nemůžeme kontrolu zvyšovat na úkor jiných míst, kde je mnohem vyšší pohyb osob, ale přesto se na Jarošovku po určitý čas víc zaměříme a zajistíme zde i větší frekvenci měření rychlosti,“ slíbil velitel Městské policie Ivan Králik.

Ulice se nachází v městské památkové rezervaci a tak by částečným řešením problému, který odpovídá legislativě, mohlo být její předláždění menšími kostkami. „Nebyla by to laciná záležitost, odhaduji, že náklady spojené s výměnou dlažby a rozšířením chodníku by se mohly rovnat až pěti milionům korun. Město by každý rok potřebovalo na opravy komunikací 100 milionů korun, dostane jich pouze 13. Bez dotací jsou rekonstrukce během na dlouhé trati. Co lze uskutečnit rychle a bez větších problémů, je odstranění dvou retardérů. Doporučuji zaslat žádost do programu zastupitelstva,“ uvedla vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková.

V diskusi padly návrhy na další omezení vjezdu nákladních vozidel, snížení rychlosti, sledování kamerovým systémem nebo dokonce na obrácení směru jízdy do ulice, tak jak to podle pamětníků fungovalo v minulosti. O některých návrzích se bude už přímo na radnici.

V Lovosicích ve středu odpoledne praskla trubka vodovodního řadu. Havárie zkomplikovala dopravu ve městě. Část ulice Terezínská musela být uzavřena.
Řidiči, pozor! Havárie na vodovodu zavřela Terezínskou ulici v Lovosicích