V části této průtahové ulice, kudy denně projedou stovky vozidel a projdou davy lidí, nebyly ještě koncem uplynulého týdne podle všeho přenastaveny lampy pouličního osvětlení a některé osvětlené přechody pro chodce. Zvlášť patrné to bylo hlavně v části ulice od pošty ke kulturnímu domu.

„Vím, že je to nejspíš kvůli tomu, že ještě nedošlo k přeřízení osvětlení z letního času na zimní, ale je to nepříjemné. Lidi chodí v tmavém oblečení, a když proti vám jezdí auta, která vám svítí do očí, je někdy těžké chodce rozeznat. Nebezpečí je velké,“ svěřil se Jan Lukeš z Litoměřic, jeden z řidičů, který na problém upozornil.

Důvody, proč se některé lampy pouličního osvětlení mohou rozsvěcet později, uvedl ředitel Technických služeb Města Litoměřice Ivo Elman.
„V podstatě mohou být důvody dva. V prvním případě se může jednat o špatně přenastavený časový spínač. V tom případě je vina na straně technických služeb a zajistíme co nejrychlejší nápravu. Pak se ale také může stát, že jsou lampy na světelné čidlo, které může být znečištěné od ptáků a nepracuje správně,“ vysvětlil možné potíže s osvětlením Ivo Elman.

Přechody v ulici Na Valech už se několikrát staly místem vážných dopravních nehod, při kterých bylo projíždějícím vozidlem sraženo několik osob. Od roku 2007 většinou na přechodu u Okresního soudu srazila auta čtyři chodce, vždy se jednalo o těžká zranění. V jednom případě, v prosinci 2007, následky nehody u Okresního soudu nepřežila 86letá seniorka, kterou srazil podnapilý mladý řidič ve Škodě Favorit.