„Právě Mírové náměstí, kam se litoměřické Pivní slavnosti po třech letech přestěhovaly, poskytlo možnost rozšíření o stánky dalších pivovarů i nové návštěvníky. Prostor u bývalého pivovaru na Tyršově náměstí a parkovišti U Hvězdárny by zájmu o tyto slavnosti rozhodně nestačil. Celkem se akce zúčastnilo 
22 pivovarů a návštěvníci měli možnost ochutnat 83 druhů piv," uvedla Věra Kmoníčková, ředitelka organizace Městská kulturní zařízení, která akci pořádala.

Program, který začínal ve
12 hod, nabídl návštěvníkům širokou paletu hudební zábavy. Zahrály litoměřické kapely Veselí lidi nebo 100 legs, ale i zvučná jména jako Laura a její tygři, Arakain, Prowizorium či Kabát revival.

„Zajímavým zpestřením pro ženy, které doprovázely své muže za ochutnávkou, byla kulinářská show Kluci v akci, která probíhala souběžně ve stanu vedle hlavního pódia a připraveny byly i atrakce
pro děti, včetně možnosti jízdy na koni či adrenalinu na velké bungee trampolíně. Dobrou zábavu nezkazila ani krátká bouřka, která se nad Litoměřicemi přehnala okolo osmé hodiny," sdělila ředitelka.

Zúčastnily se pivovary –  Žatec, Nymburk, Koliba (Ltm), Labuť (Ltm), Rampušák (Dobruška), Mostecký kahan, Bakalář, Nová Paka, Primátor (Náchod), Chotěboř, Zlatopramen, Budvar, Taschenberg, Klášter, Rohozec, Konopné pivo, Konrád, Permon (Sokolov),Vyškov, Birrificio del Ducato, Jihlavský radniční a Rakytníkové pivo.

Další, již 5. ročník, se uskuteční v sobotu 16. srpna příští rok a opět na Mírovém náměstí.