Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na obchvat si v Trnovanech budou muset počkat

Trnovany - Plánovaný obchvat Trnovan u Litoměřic zůstane zatím jen na papíře. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž neplánuje, že by příprava a samotná výstavba přeložky silnice I/15 začala.

13.9.2012 3
SDÍLEJ:

Vizualizace obchvatu Trnovan.Foto: Infografika: Deník

„Severní obchvat kolem Trnovan nemá ŘSD v seznamu investic v nejbližších několika letech," sdělila mluvčí státní organizace Nina Ledvinová.

Občané Trnovan by si přitom realizaci obchvatu přáli, zvláště v posledních letech se zvýšila intenzita dopravy. Silnice první třídy vede skrz obec a navíc je v ní i esovitá zatáčka. „Zejména nám vadí kamiony," podotkla Marie Hrnčířová, místostarostka Trnovan.

Obchvat je diskutován i mezi občany. Ve hře jsou totiž dvě varianty, z nichž severní trasa plánovaného obchvatu je už zanesena v Zásadách územního rozvoje Ústeckého kraje.

„Severní varianta je převzata z platného územního plánu okresu Litoměřice. Při projednávání zástupci ŘSD přislíbili, že zadají vyhledávací studii s prověřením možných variant," sdělila krajská mluvčí Magdalena Hanáčková. „Výsledky projednané studie budou zohledněny v rámci aktualizace dokumentu Zásady územního rozvoje Ústeckého kraje."

Přestože se počítá se severní variantou obchvatu Trnovan, obyvatelé preferovali spíše jižní. Ta však byla pro svoji technickou náročnost zamítnuta. „Severní varianta není všemi obyvateli přijímána kladně, neboť část obyvatel se domnívá, že oddělí Podviní od Trnovan. Pokud bychom jako obec trvali na jižní variantě, pravděpodobně by obchvat nebyl schválen," konstatovala Marie Hrnčířová.

Podle místostarostky se lidé dotčení severní variantou obchvatu obávají také hluku. „Jižní varianta by byla nejschůdnější, neboť by silnice minula obec větším obloukem. Je to ale nyní nereálná varianta. Ředitelství silnic a dálnic nám ale slíbilo, že naše připomínky vezmou na vědomí a budou se jimi při projektování severní varianty zabývat," dodala Hrnčířová.

Vizualizace obchvatu Trnovan.

Autor: Radek Pešout Ing.

13.9.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
hokej, Litoměřice a Prostějov
13

Stadion má jen bod, dva uletěly s Jestřáby

Tradiční veletrh středních a učňovských škol pro žáky základních škol.
28

FOTO: Střední školy a učiliště se nabízely dětem ze základních škol

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Naši prvňáci: ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní ve Štětí

Každou středu vám představujeme nové prvňáčky ze škol na Litoměřicku a Podřipsku.

Kulináři všech zemí se spojili. Umění ukážou v Litoměřicích

Litoměřice - Výstaviště provoní speciality osmi světových kuchyní.

Fasáda ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích je dokončená

Lovosice – Práce na zateplení a fasádě Základní školy Antonína Baráka jsou dokončené a škola tak konečně získala důstojný kabát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení