Po celý den bude probíhat doprovodný program, během kterého na pódiu pozdraví občany například ministr Petr Bendl a o Evropě pohovoří s moderátorkou dne Bárou Štěpánovou ministr a senátor Alexandr Vondra, na pódiu se objeví také další politici.

Připravena jsou i kulturní vystoupení. Zahrají například kapely Buty a Mig 21, temperamentní hudbu plnou emocí přiveze známá karlínsko – žižkovská romská kapela Bengas. Bengas měli tu čest hrát před slavnými Gipsy Kings a skupinou Gorana Bregoviče, vystupovali také s královnou šansonu Hanou Hegerovou v Národním divadle, která jim loni pokřtila jejich druhé CD Amen Phiras.

Po skončení jednání v domě kultury by se na náměstí měli objevit také samotní ministři zemí EU.

V programu moderovaném známou herečkou Bárou Štěpánovou vystoupí také místní hudební tělesa, jako například špičkový sbor evropské pověsti – Dívčí pěvecký sbor Máj působící na Střední pedagogické škole J. H. Pestalozziho, který nedávno oslavil padesátileté výročí nebo Orchestr Františka Honzáka, jehož členy byli a se souborem příležitostně stále vystupují uznávaní hudebníci – trombonista Svatopluk Košvanec a saxofonista Jiří Kudrman.

Pro děti je program připraven už od desíti hodin dopoledne. Do dětského stanu na Mírovém náměstí zavítá Jarka Rychterová se svou show, modelování balonků a kouzelnické umění předvede Kamil Burda. Děti budou moci navštívit výtvarné dílny.

Program Eurofestivalu:

9.00 Otevření Eurofestivalu
od 10.00 Dětský program/ dětský stan
13.30 Zahájení programu na hlavním pódiu
13.35 Dívčí pěvecký sbor Máj
14.00 Circus Ponorka
14.55 NGS Breakdance Team
15.15 Oficiální zahájení Eurofestivalu
15.30 Josef Vágner
16.00 Bengas
17.00 Talkshow o Evropě s Alexandrem Vondrou
17.30 Ministeriáda zdraví
18.00 Orchestr Františka Honzáka
19.00 Buty
20.00 Beatburger Band
20.45 MIG 21