Pořadatelé slibují poutavý nejen letecký program. K vidění bude například technika Armády České republiky, která na akci dorazí v plné síle. Představí také polní nemocnici, která byla v ostré akci v Afghánistánu. Návštěvníci budou moci vyzkoušet na vlastní kůži let v českém proudovém letounu L39 Albatros.

„Budeme mít přímo od výrobce zapůjčený simulátor letu v tomto stroji. Nejde o žádnou hru před monitorem počítače, ale o skutečný výcvikový kokpit," uvedl Vlastimil Dvořák z týmu pořadatelů.

Z letounů, které by se měly objevit na nebi, jmenoval například dopravní stroj ČSA ATR 42, Dakotu, kterou využívaly rovněž Československé aerolinie. Se svými stroji se představí i Armáda ČR přeletem známých Gripenů a L 159. Přímo na letištní ploše pak bude mít „posazené" bojové vrtulníky.

„Jednáme teď o bombardéru B25 Mitchell. Doufám, že se nám podaří s majiteli dohodnout. Přiletěl by z Holandska," uvedl Vlastimil Dvořák.

Diváky přiletí ohromit také několik akrobatů, nejen na motorových strojích, ale opět i na větroních.

Hlavním lákadlem by měla být akrobatka Peggy Krainz. „To bude divácká bomba," neskrývá nadšení Dvořák. Jde o akrobatku, která se za letu pohybuje na křídle dvouplošníku.

Dorazí také známé osobnosti s letectvím spojené, například herci Vladimír Brabec, Ondřej Vetchý nebo bývalý letecký akrobat Luděk Munzar.