Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na litoměřickém náměstí budou k vidění elektromobily

Litoměřice – Pokud chcete vidět moderní elektromobily a vozy na alternativní pohon značek BMW, Toyota, VW a Peugeot, některé si na místě přímo vyzkoušet a přitom vyhrát elektrokolo, solární nabíječku na mobil a další ceny, nesmíte chybět v pátek 4. září od 14 hodin v Litoměřicích. Uskuteční se zde totiž akce nazvaná U-ŽÍT Litoměřice.

3.9.2015
SDÍLEJ:

Elektromobil a dobíjecí stanice. Foto: Skupina ČEZ

V tento den se na hlavním náměstí budou poprvé společně prezentovat významné firmy z oblasti energetiky a automobilového průmyslu. Představí nejmodernější technologie a možnosti, jak šetřit energii a životní prostředí. Návštěvníci také uvidí funkční ukázky solárních a tepelných čerpadel a budou moci rovněž zkonzultovat s odborníky vlastní projekty do programu „Nová zelená úsporám".

Litoměřická radnice chce touto akcí dát jasný signál o svém dalším směřování v oblasti ochrany a zkvalitňování životního prostředí. „Je to logické, jsme Zdravým městem a hlásíme se k udržitelnému rozvoji, tedy k tomu, aby město bylo zdravé po všech stránkách – ekonomické, sociální i v oblasti životního prostředí," vysvětluje starosta Ladislav Chlupáč.

Litoměřice jsou i v Evropě známé tím, že patří mezi lídry v oblasti úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů energie. „Ale v dopravě teprve stojíme na začátku, což chceme změnit," dodává starosta Chlupáč. Akce má za cíl zároveň podpořit soukromý sektor a obyvatele města, aby si sami nové technologie pořídili a přispěli tak ke snížení emisí a čistšímu ovzduší.

K odbornému programu během odpoledne zazpívá Vladimír Hron, zatančí skupina DMC Revolution, zahraje EKOPELA a také místní oblíbená skupina Nestel Postel. Zábavu si užijí nejen děti, ale i jejich rodiče. Je připravena např. balónková a výtvarná dílna, nafukovací hrad, ale také překážková dráha s elektromotorkami a další zajímavé atrakce.

Návštěvníci dostanou šanci vyšlapat si na kole fresh džus, zazávodit na ručním cyklotrenažéru nebo vyzkoušet otočný trenažér nárazu. Občerstvení bude fairtradové. Přivézt můžete i kolo, které bude zasláno do Afriky. Na náměstí můžete přijet výletním vláčkem.

Jízdní řád vláčku a další informace o akci naleznete na webu Zdravého města: zdravemesto.litomerice.cz.

Akce je finančně podpořena z projektu „READY 21" Programu švýcarsko – české spolupráce Ministerstva životního prostředí ČR a partnerskými firmami.

Eva Břeňová

Autor: Redakce

3.9.2015
SDÍLEJ:
Nový kabát ZŠ Antonína Baráka.

Fasáda ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích je dokončená

Zákaz kouření. Ilustrační snímek.
70

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Kapucínská ulička je roky zavřená. Teď by v ní mohli chodit turisté

Litoměřice - Místní podnikatel volá po zprůchodnění uličky v historickém centru Litoměřic. Radnice jeho návrh posuzuje.

Naši prvňáci: Už zítra představíme žáčky ze ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní ve Štětí

Litoměřicko, Podřipsko - Projekt Naši prvňáci představuje každou středu třídy nových žáčků ze základních škol v regionu.

Diplomacie i cit pro řešení problémů. Ženy míří do vysoké politiky

Ústecký kraj - Ženy na kandidátních listinách do Poslanecké sněmovny tvoří v Ústeckém kraji celkem 29 %, průměr České republiky je 28 %. 

Škody od vandalů na hřištích budou město stát až 100 tisíc

Lovosice - V Lovosicích vandalové ničí dětská hřiště opakovaně. Některé herní prvky budou raději nahrazeny jinými, které se nedají tolik poničit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení