Dokončena byla v minulém týdnu a v pátek 7. října proběhla její přejímka. Lávku zrekonstruovala firma N+N Konstrukce a dopravní stavby Litoměřice, s.r.o. Město za její obnovu zaplatilo 160.050,- korun, což je 15 % z celkové ceny díla, která činí 1.067.000,- korun (počítáno bez DPH).

85 % nákladů totiž pokryje dotace z Ministerstva dopravy (MD), poskytnutá v rámci programu obnovy místních komunikací po povodních v červnu 2013. Ve finančním vyjádření to znamená, že podpora z MD je 906.950,- korun bez DPH. Dotaci ve výši zhruba 85 % ceny díla město získalo i na zbytek lávek a mostů.

Hlavní změnou, kterou občané zaznamenají, je výměna ocelových „pororoštů" za dřevěný povrch. Změnu mohou uvítat především majitelé psů vzhledem k tomu, že pro jejich mazlíčky bude chůze po lávce rozhodně příjemnější. Pro nátěr konstrukce byla zvolena tmavě modrá barva. Původně byla lávka světle modrá.

„Práce na ostatních stavbách jsou v plném proudu. Například most M 01 v ulici Přívozní je z poloviny dokončen. V minulém týdnu bylo zahájeno očištění a sanace povrchu nosné konstrukce druhé části," sdělil technik Jan Rössler.