Areál provozovaný Městskými sportovními zařízeními Litoměřice má za sebou průměrnou sezónu se 32 tisíci návštěvníky. Což je o 22 tisíc méně než loni, kdy vysoké teploty trhaly rekordy, na druhou stranu zase o 7 tisíc lidí více než předloni.

V těchto dnech je v provozu už pouze levá část areálu, tedy brouzdaliště a dětský bazén se skluzavkou. Bazén v pravé části s tobogánem už byl s ohledem na nízkou teplotu vody vypuštěn.

„Učinili jsme tak na počátku září, kdy venkovní teplota dosahovala pouhých 20 stupňů Celsia a teplota vody ještě o dva stupně méně. V provozu jsme proto ponechali jen levou část areálu vyhřívanou pomocí solárních kolektorů, kde je voda teplá v průměru kolem 25 stupňů Celsia," vysvětlil vedoucí koupaliště Ladislav Beneš.

Tento fakt však o víkendu rozladil některé návštěvníky koupaliště, neboť zaplatili vstupné ve stejné výši jako ve dnech, kdy byl areál v plném provozu. „Byla to chyba, omlouváme se. Do definitivního ukončení sezóny bude platit každý návštěvník jen pět korun na celý den," uvedl dnes ředitel MSZ Jaromír Tvrzník.