Přehlídka je vzpomínkou na umělce, který po válce zachraňoval mizící keramickou tradici v městysi Levín. Výstavu v 18 hodin zahájí Václav Cílek, který zdejší kraj dobře zná a udržuje přátelské styky s keramickou dílnou v Klínci u Prahy, respektive s Ivanou Švarcovou a Magdalénou Brožovou, které se snaží umělecké řemeslo rozvíjet a v Levíně právě pořádají 3. keramické shimposium.

Přehlídka na faře potrvá až do 15. září, mezitím se zájemci ale mohou podívat na práci keramiků a malířů do levínské hrnčírny v čísle popisném 10, kde vedle obou již zmíněných dam pracují také Hendrik Schne z Německa, Michael Hartley z Kanady a slovenští přátelé Ľubo Košian, Robert Bobal, Adriana Kaľavská a Ondrej Molitoris.

Opravená fara.

Letošní Shimposium Levín 2015 rovněž doplňuje kulturní program. Po zpěvu irských písní Věry Kláskové minulý týden v levínském kostele koncertuje 14. srpna od 19 hodin v klubu U Levínského kocoura ústecká kapela U-73, kterou příznivci znají spíše pod názvem Ústecká špína. Na neděli 16. srpna pořadatelé připravují na levínské náměstí 1. keramický jarmark s otvírkou právě vypálené pece.