„Přáli jsme si vytvořit něco, co nás bude obohacovat, inspirovat, kde se budeme cítit jako doma a můžeme být bezprostředně sami sebou. Vytvořit bezpečný prostor pro naše děti, kreativitu, odpočinek i prožitky,“ říká iniciátorka a pořadatelka festivalu Michaela Švejdová.

„Přinášíme informace novým stylem, prožitkem a zveme silné osobnosti a odborníky z vybraných oblastí, která je každý rok jiná, ale každý si může najít to své,“ dodává.

Jednou z hlavních hvězd Allfestivalu bude již tradičně Jaroslav Dušek, český herec a známý vyznavač alternativního životního stylu. V sobotu odpoledne bude na přednášce s názvem TvaryTmy vyprávět na téma zdraví a léčení. Se svým Léčivým divadlem míří do Litoměřic také herečka Gabriela Filipi, která společně s Máriem Kubcem ztvární hlavní roli ve hře Anastasia podle knihy Vladimíra Megreho.

Mezi dalšími hosty Allfestu jsou například lékař David Frej, který se zabývá léčbou chronických, zejména civilizačních nemocí, řešením vleklých zánětů v těle jako příčiny nemocí, výživou, detoxikací a regenerací organismu. Dále také šaman Zdeněk Ordelt nebo známá psychiatrička Jarmila Klímová.

Organizátoři mysleli také na mladou generaci a na páteční odpoledne pozvali youtubery Stylewithme a šestnáctiletého aktivistu Jakuba Čecha. Přijede i parkourista Tary nebo hiphoper Suvereno.

Hlavní část festivalu proběhne v kulturním domě v Litoměřicích a v dalších historických částech města. Letos nově také v prostorách hradu, divadla Karla H. Máchy a v parku Václava Havla. Kromě přednášek v knihovně se lidé mohou těšit také na solnou jeskyni nebo na potní chýši.