„Přáli jsme si vytvořit něco, co nás bude obohacovat, inspirovat, kde se budeme cítit jako doma a můžeme být bezprostředně sami sebou. Vytvořit bezpečný prostor pro naše děti, kreativitu, odpočinek i prožitky,“ říká iniciátorka a pořadatelka festivalu Michaela Švejdová.

„Přinášíme informace novým stylem, prožitkem a zveme silné osobnosti a odborníky z vybraných oblastí, která je každý rok jiná, ale každý si může najít to své,“ dodává.

Jednou z hlavních hvězd Allfestivalu bude již tradičně Jaroslav Dušek, český herec a známý vyznavač alternativního životního stylu. V sobotu odpoledne bude na přednášce s názvem TvaryTmy vyprávět na téma zdraví a léčení. Se svým Léčivým divadlem míří do Litoměřic také herečka Gabriela Filipi, která společně s Máriem Kubcem ztvární hlavní roli ve hře Anastasia podle knihy Vladimíra Megreho.

Felixe Holzmanna v životní velikosti někdo ukradl.
Od infocentra ukradli Felixe Holzmanna

Mezi dalšími hosty Allfestu jsou například lékař David Frej, který se zabývá léčbou chronických, zejména civilizačních nemocí, řešením vleklých zánětů v těle jako příčiny nemocí, výživou, detoxikací a regenerací organismu. Dále také šaman Zdeněk Ordelt nebo známá psychiatrička Jarmila Klímová.

Organizátoři mysleli také na mladou generaci a na páteční odpoledne pozvali youtubery Stylewithme a šestnáctiletého aktivistu Jakuba Čecha. Přijede i parkourista Tary nebo hiphoper Suvereno.

Hlavní část festivalu proběhne v kulturním domě v Litoměřicích a v dalších historických částech města. Letos nově také v prostorách hradu, divadla Karla H. Máchy a v parku Václava Havla. Kromě přednášek v knihovně se lidé mohou těšit také na solnou jeskyni nebo na potní chýši.

Lovosické děti se v rámci příměstského tábora vyrazily například koupat na místní koupaliště.
Rodiče, neváhejte. Příměstské tábory na prázdniny se plní