Hřiště má parametry házenkářského nebo florbalového hřiště. Původní asfaltový povrch byl nahrazen conipurem, což je speciální sportovní povrch. Součástí sportoviště jsou dvě běžecké dráhy s doskočištěm pro skok daleký. Vyrostla zde šest metrů vysoká lezecká věž s boulderem, sloužícím k lezení bez jištění.

Součástí projektu je také přírodní učebna pro 20 žáků a mobiliář v podobě dvou stolů na stolní tenis a laviček. Nebudou chybět ani fotbalové branky a basketbalové koše, které město nechá nainstalovat na jaře. „Hřiště je navrženo tak, aby se zde mohl hrát basketbal, tenis, mini fotbal, házená, volejbal, nohejbal nebo třeba badminton," řekl místostarosta Lovosic Vladimír Šuma s tím, že rekonstrukce hřiště byla částečně hrazena z dotací.

Celkové náklady činily 3,8 milionu korun, dotace byly 1,3 milionu korun. Projekt byl navržen na míru především školám, zároveň je ale také vhodný pro širší veřejnost. Zázemí zde najdou například i maminky s dětmi. „Slavnostní otevření plánujeme na jaro. Do té doby bude nainstalován i mobiliář, zbytek herních prvků a upraví se okolní zeleň. Příjemnou zprávou je, že ZŠ A. Baráka využije lezeckou věž v rámci výuky tělesné výchovy. Ve škole totiž vznikne nový lezecký kroužek pro děti," doplnil Šuma. Investovat do sportovního zázemí chtějí Lovosice i letos.

Ivana Kocánková