12.7.2016 od 19.30 hodin HROMOSVOD

Hromosvod hraje našlapaný písničkový folk-rock, který se díky nástrojovému obsazení a aranžérské pestrosti mírně vymyká tradičním proudům, ale nesklouzává do intelektuálního rozjímání o smyslu všeho a ničeho. Originální texty plné vnitřních rýmů a nevšedních obratů jsou okrášlené vynikajícími houslemi (Hana Kašpárek Vyšínská m.j. Inflagranti) a příčnou flétnou, kupředu hnané rytmy jednoho z nejlepších českých bubeníků Jakuba Homoly. V čele kapely stojí zpěvák, kytarista a téměř výhradní autor repertoáru Ondřej Fencl, známý též ze spolupráce s Marsyas, Lubošem Pospíšilem, Lenkou Dusilovou, Janem Hrubým nebo se Schodištěm.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

19.7.2016 od 19.30 hodin BELCANTOS

Duo Belcantos (Alena Žáková a Milan Ježil) za doprovodu Vítězslava Podrazila v pořadu „Celý svět si zpívá".

To nejlepší z operní, operetní, muzikálové i národní tvorby v originálních jazycích.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

2.8.2016 od 19.30 hodin SCHODIŠTĚ

Schodiště nestačí slyšet, musí se i vidět. Žánrové rozpětí v posledních letech nabralo nových rozměrů, kdysi často připisované škatulky, jako hospodský šraml, reggae, ska, už dávno nejsou určující. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Ovšem oblečená do pestrého kabátu.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ


24.8.2016 od 19.30 hodin ZA ÚPLŇKU

V Horních Beřkovicích velmi oblíbené Docela Velké Divadlo Litvínov (Penzion Ponorka, Ubohý Cyrano, Dům splněných snů) přiváží další svoje představení.

Absurdní komedie Roberta GEISLERA, jednoho z autorů scénářů k seriálu KANCELÁŘ BLANÍK, se odehrává v jednom divadelním baru ve chvíli, kdy na jevišti probíhá představení a venku na obloze svítí měsíc v úplňku. Do baru přicházejí herci, kteří zrovna nejsou na scéně, jejich rodinní příslušníci, ale také nezvaní návštěvníci. A protože ve městě zrovna probíhá vojenské cvičení, objeví se v divadle i snaživý plukovník české armády a zmatený americký generál. Jejich přítomnost vyvolá celou řadu absurdních situací, které se divadelní barmanky snaží udržet v takových mezích, aby nemuselo být přerušeno představení. Ale když do baru přijde ještě těhotná žena a nekompromisní policista, vypadá to, že veškerá snaha o záchranu představení je marná. Napsal Robert Geisler, úprava Jana Galinová, hudba Jan Turek, výprava Jurij Galin a Lenka Lavičková, režie Jurij Galin. Hrají Andrea Traganová, Lenka Lavičková, Petr Kozák, Petr Erlitz, Jana Galinová, Robert Stodůlka, Kristýna Lišková, Lukáš Masár, Michal Žižka a Kamila Raková.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

30.8.2016 od 19.30 hodin ARCO

Salonní smyčcové kvarteto ARCO hraje Mozarta, Dvořáka, Schumana, Haydna a další světoznámé hudební skladatele.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ