Na návštěvníky Kempu Úštěk na břehu rybníku Chmelař čeká v začátku hlavní sezony příjemné překvapení. Provozovatel areálu, město Úštěk, se rozhodlo zmodernizovat velmi staré chaty z 60. let minulého století. A to v podstatě svépomocí.

„Dívali jsme se na stav těch chatek a se správcem zvažovali, zda je zbourat, nebo ne,“ uvedl starosta Úštěku Ondřej Elísek. „Nakonec jsme se rozhodli jednu na zkoušku zrekonstruovat a výsledek se nám líbil. Zmodernizovaných je tedy teď šest chatek, všech osm po levé straně při příjezdu do kempu bychom chtěli mít hotových ještě letos,“ pokračoval.

Dovolenková obydlí mají nově dřevem obložený exteriér i interiér, moderní osvětlení a také nábytek. „Rekonstrukci venkovních a vnitřních plášťů provedli zaměstnanci města Úštěk Jan Herák, Miloslav Müller a David Dufek. Na ostatní práce, konkrétně pokládku podlahy a elektroinstalace, byli poptáni místní živnostníci,“ vysvětlil starosta Elísek a doplnil, že modernizace se do cen pro návštěvníky letos nijak nepromítne. K revizi ceníku přikročí s ohledem na růst vstupních nákladů na provoz zřejmě příští rok.

Obnova kempu probíhá po částech dlouhodobě. Cílem je zvyšování úrovně a kvality ubytování. K dispozici jsou tam čtyř, pěti i šestilůžkové chatky. Ty nejlepší jsou vybaveny kuchyňkou, sprchou i toaletou. Celková kapacita je 230 lůžek plus místa na stanování.

Hosté si mohou pronajmout také miniaturní dřevěné chatičky ve staru písmene „A“ pro dva. „Ty jsou vyloženě pouze na přespání. Jejich modernizaci zvažujeme na příští rok,“ naznačil starosta.

Mohlo by vás zajímat: Dýdžej z Roudnice staví pódia pro Metallicu i Stouny. Chystá oslavy výročí firmy

Na návštěvě v roudnickém podniku Area Four Industries, který dobyl koncertními konstrukcemi svět | Video: Deník/Jaroslav Balvín