„Za život mi zloději ukradli už dvě poměrně drahá kola. Nyní si kolo nenechávám ani v zamčeném sklepě v bytovce a vynáším ho radši dvě patra do chodby svého bytu,“ říká cyklista Zdeněk.

Lapkové se totiž nezastaví ani před pevným zámkem. Stejně jako tomu bylo minulý týden v Roudnici nad Labem. Majitel si tam před obchodem své kolo uzamkl a šel nakupovat. Když se ke svému bicyklu vrátil, našel pouze přední kolo, které bylo uzamčeno lankovým zámkem k pevnému objektu.

„Neznámý zloděj demontoval přední kolo, a odnesl si tak bicykl bez předního kola. Škoda je vyčíslena na 8 tisíc korun,“ uvedla mluvčí litoměřické policie Pavla Kofrová s tím, že k dalším krádežím kol došlo během minulého týdne také v Litoměřicích a v Úštěku.

„Ze zahrady domu v Úštěku zmizela dvě nezajištěná jízdní kola. V Litoměřicích se zloděj vloupal do kolárny panelového domu. Po překonání zámku dveří sebral jízdní kolo, přilbu i hustilku,“ dodala Kofrová a poradila, že majitelé dražších kol kromě klasického zabezpečení mohou využít například očipování nebo si do kola instalovat prvek, který lokalizuje svou polohu přes GPS síť.

Každý rok zmizí v České republice kola za desítky miliónů korun. Podle policie se jich přitom povede najít jen šestina.